‘'Bir Tat Edebiyat’' Gecesi Hayran Bıraktı

Manisalı yazarlar Engin Topuz ve Orhan Haşim Elmalı tarafından hazırlanan ‘'Bir Tat Edebiyat’' programında şair ve yazarların az bilinen hikayeleri, şiirler ve şarkılar eşliğinde anlatıldı. Genç müzisyen Deniz Ablak'ın gitar nameleriyle buluşan dinleyici "Bir Tat Edebiyat" programına hayran kaldı.

‘'Bir Tat Edebiyat’' Gecesi Hayran Bıraktı

Manisa Kültür Merkezi Lale Salonunda gerçekleştirilen programa Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan, Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Cihad Taysi, Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneğini temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Osman Özbaş ve Dernek Üyesi Gazeteci Yazar Hasret Dilek Delier, EGE 1946 Demokratlar Federasyonu, Levent Kuş ve edebiyat tutkunları katıldı.
DGYD üyesi Hasret Dilek Delier‘de katılığım gösterdiği  ‘'Bir Tat Edebiyat’' gecesine hayran kaldı.
Gazeteci Yazar Delier‘e, konuşan Yazar Orhan Haşim Elmalı ve Engin Topuz;
‘Bir Tat Edebiyat’ programını dinleyiciyle buluşturduk. Şairlerin ilham perisi Nahit Hanım’dan Attila İlhan’ın Manisa’da geçirdiği günlere, Orhan Veli’nin son günlerinden Yusuf Atılgan’ın Hacırahmanlı’daki hayatına, Sezai Karakoç’tan Mehmet Akif Ersoy’a, Oğuz Atay’dan Sabahattin Ali’ye, Can Yücel’den Neyzen Tevfik’e kadar çok geniş bir dünyanın ara sokaklarında dolaşan bir sohbetle geceyi sonlandırdık.
Georges Bernanos’un dediği gibi “Üzerine titrediğimiz dünyayı şairler ve yazarlar kurtaracak.” Katılım gösteren tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz diye ifade ettiler.
Gecenin sonunda konuşma yapan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, “Bir Tat Edebiyat, gerçekten ruhumuza dokundu. Bizlere çok güzel bir edebiyat akşamı yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu programların da devamını diliyorum” dedi. 
Çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından yazarların kitaplarını imzalamasıyla program son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor