Ticari Ambargo Barzani’ye Sökmez, Çünkü…
Mustafa Toygar

Ticari Ambargo Barzani’ye Sökmez, Çünkü…

Reklam

İsrail destekli Mossad Barzani sözde bağımsız Kürdistan için referandum yaptı.

Bir defa bu yapılanın referandum olduğunu iddia etmek saçmalıktır, çünkü:

Birincisi, uluslararası hukuka ve Irak Anayasasına uygun değildir, de fakto durumu yaratılarak İsrail benzeri korsan bir devlet oluşturmaya çalışıyorlar.

İkinci bir husus da, yapılan oylamanın hiçbir meşruiyeti yoktur. Bizim Güneydoğu’da yapılan seçimlerin çok daha beteri yapılmıştır. Silahların gölgesinde; sadece Kürt’lerin katıldığı, alelade hazırlanan sandıkların başında oy pusulalarının Peşmergeler tarafından doldurulduğu, gözlemcilerin olmadığı, basın mensuplarının dahi giremediği sözde referandum yapılmıştır.

Yani, çıkan sonuçların tamamı düzmecedir, önceden hazırlanan rakamlardır. İsrail pasaportlu Mossad Barzani aldığı talimatla bir tiyatro sahneye koymuş, referandum yapıyormuş gibi oynamıştır.

Netice, Kürt’lerin dahi iradesi değildir.

Yapılmak istenen; “Büyük Ortadoğu Projesi” adı ile saklanan, “Büyük İsrail Projesi” nin ilk adımıdır. Yani hepimizin bildiği, Yahudilerin kızılelması olan “Arz-ı Mev’ud” dur.

Kurulmak istenen bir Kürdistan Devleti asla değildir.

Değerli dostum, araştırmacı yazar ve cahşların (Barzani ve Talabani oluşumları-Kuzey Irak Kürt Hareketi ve Musul-Kerkük Meselesi) 900 sayfalık belgesel niteliğinde kitabını yazan, Hakkı Öznur ile bir röportaj gerçekleştirdiğimizi, bizi takip edenler hatırlayacaktır.

Hakkı Öznur’un belgelerle ortaya koyduğu bir gerçek vardı, Barzani ailesinin Yahudi olduğu ve İsrail pasaportu taşıdığıydı.

Aslında Mossad Barzani de bir piyondur, o olmasa da Büyük İsrail Projesini gerçekleştirmek için başka bir piyon bulurlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Paran var rahatın yerinde, kendini ve bölgeyi niçin ateşe atıyorsun” diyor.

Barzani’ye kalsa bu işlere hiç girmez ama ağa babaları öyle istiyor.

“Ticari Ambargo” mu dediniz…

Gerçekten “Bağımsız ve bağlantısız bir Kürdistan Devleti” kuruluyor olsa, Türkiye’nin uygulayacağı ticari ambargo, o kurulacak devletin daha kurulmadan sonu olur. Yani silahlı müdahaleye hacet kalmaz.

Ancak durum öyle değil, ilk etapta İsrail benzeri korsan ikinci bir Yahudi devleti kurmak isteniyor. İkinci aşamada planlanan ise Suriye’nin kuzeyinde; PYD-YPG marifetiyle ikinci bir oluşum ve üçüncü aşamada sırada Türkiye var.

Son aşama Büyük İsrail Projesinin hayata geçirilmesidir. Hayalini kurdukları sınırlar malum; Mersin’i de içine alan Türkiye’nin Güneydoğusu, Irak-Suriye-Lübnan ve Filistin’i kapsayan bir coğrafya…

Kurulduğu 1948 yılından bu yana Korsan-Haydut İsrail Devletine; ABD’leri ve çok uluslu Yahudi şirketlerinin sağladığı yardım-destek 500 milyar doların çok üstündedir.

Benzer desteğin Mossad Barzani’nin ikinci korsan Yahudi devletine de sağlanacağından emin olabilirsiniz.

Bakın, YPG-PYD terör örgütüne ABD’leri son zamanlarda 10 bin tır silah sevkiyatı yapmadı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamadı mı?

Emin olun, çok daha fazla desteği Barzani’ye sağlayacaktır.

Ticari ambargo ile Barzani’nin kaybı, 3-5 milyar doları geçmez ama sağlanacak yardımlar kat ve kat fazla olacaktır.

Bu hususta atılacak adımlar sadece zaman kaybıdır. Türkiye daha zecri tedbirler almak zorundadır. Türkiye çok güçlü bir ülkedir, Barzani paçavrasına da pabuç bırakmayacaktır. Yeter ki Türkiye’yi yönetenler, cesur ve kararlı adımlar atabilsin…

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı