Selçuk Özdağ
Gündüz Aydın

Selçuk Özdağ

Reklam

O’nu ilk defa Manisa Spor Akademisi’nde okurken tanımıştım. O zamanlarda sayıları az olan Spor Akademili Ülkücüler Manisa’da okuma mücadelesi veriyorlardı. Mustafa Erkaya, Kahraman Taşkan, İbrahim Temiz, Turgut Kaplan, Halit Sıkı, Orhan Özcan, Yavuz Selim Sümer, Ramazan Çakı, Aydın Çelebi, Kenan Şengel, Mustafa Yeniçeri, Murat Sancak, Ersoy Aslan, Selçuk Özdağ… İsmini hatırladığım Manisa Spor Akademisi Ülkücüleri…

O, zor geçen Manisa yıllarında ihtilal heveslilerinin yaptığı planlar ve uygulamalarla bir çok kardeşimiz, arkadaşımız, ülküdaşımız şehit olmuştu. Zaman zaman Manisa Spor Akademisinde okuyan arkadaşlarımız zor durumda kalınca yardıma/desteğe gidiyorduk. Bir o zaman da bu vatanı karşılık beklemeden sevenlerden idik. Bir idik, birlikte güçlü idik.

12 Eylül 1980 darbesi ile birlikte bir çok arkadaşımız tutuklanmış ve uzun yıllar cezaevlerinde kaldıktan sonra suçsuz bulunarak serbest bırakılmıştı. Bunların arasında Selçuk Özdağ da vardı. Cezaevi yıllarından sonra O’nunla ilk defa Ankara Keçiören Belediyesi’nde çalışırken görüşmüştük. Cezaevi yılları onlar için Medrese-i Yusufiye olmuş ve orada kendilerini çok iyi yetiştirmişler, her biri birer Alperen olmuşlardı. O kadar işkence, acı ve zulüm görmelerine rağmen devletine,milletine küsmeyen; hizmet söz konusu olunca “Nerede kalmıştık” şuurunda olan bu gençliği tarih elbet alkışlayacaktır.

Selçuk Özdağ, cezaevi çıkışı öğrenimini tamamlamış ve Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Öğretim Üyesi olmuştu. Bu görevde iken ve daha sonra atandığı Basın Yayın Enformasyon İzmir İl Müdürlüğü zamanlarında bir çok görüşmemiz olmuştu. Karşılıklı olarak istişarelerde bulunur ve önemli karar verme anlarımda hep O’nun desteğini alırdım.

O, idealist bir dava adamı, ilkelerinden ve ülkülerinden taviz vermeyen iyi bir vatansever ve vefalı bir dost olarak benim hayatımda iz bırakan iki kişiden biri.. Bir çok siyasetçi “Ülkücü Şehit Aileleri”nin edebiyatını yaparken Selçuk Özdağ çok sık olarak Şehit Anası olan (Annemi) ziyaret etmiş ve telefon ile hal ve hatırını sormuştur. Anneme “Annem” diye acılarına ortak olmuş, evine defalarca gelip elini öpmüştür.

Ayrıca ilk Manisa Milletvekili olmasından bugüne geçen zaman diliminde Manisa ve ilçelerinde ayak basmadığı yer bırakmamış, her görüşten insanımızın gönlüne girmiştir. Bir çok milletvekili gibi seçimden seçime ‘seçim bölgesine’ uğramak yerine haftalık programlar yaparak Manisa’yı bir uçtan bir uca adeta fethetmiştir. Aylık ve yıllık yayımladığı faaliyet raporları ciltler dolusu kitap olacak niteliktedir. Manisa’da açtığı irtibat bürosu ile halkımızın problemlerini yerinde çözmek için elinden gelenin fazlasını yapmıştır.

Katıldığı programlarda gönüllere hitap eden Özdağ; aranan, özlenen, beklenen bir milletvekili oldu. Sadece Manisa’ya değil, her ilimize Selçuk Özdağ gibi dava adamlarına ihtiyaç vardır.

Değerli Kardeşim Selçuk Özdağ idealist bir ülkücü olarak hizmet yaptığı döneme iz bırakmıştır. Hizmet aşkının zirvesindedir ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Manisa’da çok büyük hizmetlere imza atacak güçte ve donanımdadır. O’nu yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz.

Desteğimiz ve dualarımız seninle değerli Başkanım… Seni çok seviyoruz…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı