Vefalı olmak
Ali Bankoğlu

Vefalı olmak

Reklam

Siyaset, hayatıma çok güzel insanlar kattı. Bu insanlar dan biri 2011 yılında tanımış olduğum Manisa Milletvekilimiz Doç. Dr. Selçuk ÖZDAĞ’dır.

İsimlerini bilmediğimiz bir sürü kahramanlarımız vardır, Ülke çıksın diye dardan, candan geçtiler candan. Ne ana, ne baba; evlat sevgisinden uzak bir ömürlerini verdiler. Ne çektikleri çileye teslim oldular ne de dağdaki fırtınalara. Teröre, PKK’ya, Fetö’ye, ne de bunca yorgunluğa ve en önemlisi içimizde ki hainlere.

Öyle bir kahraman tanıyoruz, öyle adamış ki kendini bu Vatan sevdasına yılmadan usanmadan mücadele ederek kör kuyulardan çıkıp özgürlüğünü geri aldı. Allah’ın izni ile ve kendi yetenekleri ile buralara kadar geldi. 40 yıllık siyasetçi, hem iyi bir akademisyen, hem iyi bir yazar ve iyi bir aile babası Manisa’mıza ülkemize hizmet eden siyaset adamı vekilimiz Doç. Dr. Selçuk ÖZDAĞ, benim karşılıksız sevdiğim ağabeyim, büyüğüm. Bize erdemli olmayı, insanlığa hizmet etmeyi ve sorumluluk almayı, toplumsal sorumluluklarını taşıyan ve sorumluluğunu yerine getiren bir birey olmamızı, insan haklarına saygılı olmamız gerektiğini öğretti. Aziz dost, can kardeş söylemleri ile halkın sevgisini kazandı.

Yaşamımız süresince hiçbir şey tesadüf değildir, her şeyin bir nedeni vardır. Vatanımızı, milletimizi, toprağımızı, izzetimizi ve onurumuzu asla terk etmeyiz. Bu devletin onurlu vatandaşı olacağız, büyük milletler, büyük olma yollarını büyük sınavlardan geçerek alırlar. Bizler bu uğurda yaşamaya devam edeceğiz. Gönlümüzün ve vicdanımızın sesiyiz, bizim kalbimiz geniş yüreğinde millet ve Bayrak sevdası olan bu aziz Millet’e selam olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı