Yunusemre Belediyesi özel günlerinde Basın mensuplarının yanındaydı

Yunusemre Belediyesi, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisa’da görev yapan basın mensupları onuruna Anemon Otel’de yemek düzenledi. Yemeğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Manisa TSO Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, Manisa Basın İlan Kurumu Müdürü (BİK) Yusuf Kahraman, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Şaver Yüksel, İdris Avşar ve Kılıç Kaya, Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz, AK Parti il yöneticileri, daire müdürleri, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, DGYD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üyeler, yazılı ve görsel basının temsilcileri katıldı.

Yunusemre Belediyesi özel günlerinde Basın mensuplarının yanındaydı

Basının demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Bizler bu şehrin geleceğini tasarlayarak halka hizmet ederken; sizler de kaleminizle, kameranızla hizmet ediyorsunuz. Hepimiz bir aileyiz” dedi.


“HEPİMİZ BİR AİLEYİZ”

Gecede katılımcılara seslenen Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak ilçede yaşayan vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını dile getirirken; hizmetlerin halka duyurulmasında basının önemli bir görev üstlendiğini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi konuşmasında, “Yunusemre Ailesi olarak örnek projeler yapmaya çalışıyoruz. Memnun olan var, olmayan var. Bunun kararını vatandaşımız sandıkta verecek. Ama biz ne yaptığımızı biliyor, sağlam projeler üretiyoruz.
Önümüzdeki günlerde birçok projemizin temelini atacağız. Basın olarak da bu hizmetlerin duyurulmasında önemli bir görev üstleniyorsunuz. Benim kimseye bir kırgınlığım yok. Hepinizi kardeşim, yakınım gibi görüyorum. Herhangi bir önyargım da yok. Lehimize, aleyhimizi yazan da kardeşimdir. Sizler kaleminiz ve kameranızla hizmet ediyorsunuz. Biz de ekibimizle bu şehrin değişimini, dönüşümünü, geleceğini tasarlama gayreti içerisindeyiz. Kısacası hepimiz bir aileyiz” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Yunusemre Belediyesi Basın ve Yayın Müdürü Musa Dirik ve çalışanlarını yanına davet eden Dr. Mehmet Çerçi, müdürlük çalışanları ve basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

“DEMOKRASİLERDE BASIN 4. KUVVET OLARAK KABUL EDİLİR”

İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu da gecede yaptığı konuşmada basının üstlendiği görevin önemine değinerek, “Demokrasilerde medya en önemli değerlerden biri. Yasama, yürütme, yargı erklerinin yanında 4. kuvvet olarak nitelendirilir. Halkımızın sorunlarının, temennilerinin gündeme getirilmesi, sorunların takibi, devlet-vatandaş ilişkilerinin geliştirilmesi gibi pek çok alanda katkı sağlamaktadır. Çok zor ve önemli bir görev yürütüyorsunuz. Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederim. Görev hayatınızda da başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi