Vali Güvençer'den 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlaması

Manisa İl Valisi Mustafa Hakan Güvençer Demokratik hayatın olmazsa olmazı, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının teminatı olan gazetecilik mesleği, dünyada ve ülkemizde en saygın ve en zor meslekler arasında yer almaktadır" dedi.

Vali Güvençer'den 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlaması

Vali Güvençer'in mesajı şu şekilde; "

Basın meslek ilkeleri doğrultusunda, insan haklarına ve kişilerin özel hayatına gösterdikleri saygıyla, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı içerisinde toplumun gözü, kulağı ve sesi olarak kamu görevi yürüten gazetecilerin, karşılarına çıkan her türlü güçlüğü göğüsleyerek 7 gün 24 saat, kar kış, yağmur çamur gözetmeden üstün bir çabayla görevlerini yerine getirdiklerinin yakın tanıklarıyız.

Fedakar gazeteciler, halkın bilinçlenmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesi, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması, kamuoyu oluşturulması, kamunun denetlenmesi görevlerini yerine getirirken, bulundukları ilin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimine de önemli katkılar sunmakta, biz kamu idarecileri için de zaman zaman yol gösterici olmaktadırlar.

Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesini sağlayan ve bunu yasal güvence altına alan 212 sayılı Yasanın Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 0cak 1961 tarihinin ardından kutlanmaya başlanan bu özel günün medya mensuplarımız için daha anlamlı ve müjdeli günler getirmesini temenni ediyorum. Manisalı gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik diliyor, şehit gazetecileri de rahmet ve saygıyla anıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek