Ümit Rona “Şarkı Bitti” ile kitapseverlerle buluştu

Hukukçu kimliğiyle pekçok başarıya imza atan Avukat ve Şair Ümit Rona'nın yeni kitabı Şarkı Bitti'nin imza töreni Manisa Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Gerçekleşen tanıtım programına Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Gazeteci Hakan Özen, DGYD Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Osman Özbaş, Şair ve edebiyatseverlerle, dostları katıldı.

Ümit Rona “Şarkı Bitti” ile kitapseverlerle buluştu
Haberin videosu için tıklayın!

Avukat ve Şair Ümit Rona'nın yeni kitabı Şarkı Bitti'nin imza töreni Manisa Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Gerçekleşen imza töreninin ardından yeni çıkan kitabı ve şiirle ilgili düşünceleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan Rona, yeni şiir kitabı Şarkı Bitti'de realizmin daha ön plana çıktığına vurgu yaptı.

Şiirlerde duygunun daha ön plana çıkması gerektiğine inandığını kaydeden Ümit Rona, “Tabi kelimelerde çok önemli ama çok kelimeler arasında boğulursak o an duyguyu kaybedebilme riski ortaya çıkıyor. O yüzden ben kelimeleri denizdeki bir kayığa benzetiyorum. Onun üzerine duyguları bindirerek tur atıyoruz. Bunu böyle düşünmenin daha doğru olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Avukat ve Şair Ümit Rona'nın 4. çıkan kitabı Şarkı Bitti'den önce Deneme dalında 2014 yılında Mecazi Gölgeler, 2016 yılında Aşk Nebahar Olur ve 2017 yılında çıkan Metruk şiir kitabı edebiyat ve şiirseverlerden büyük ilgi görmüştü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu