Şok iddia; “Ülkücü Yazıcıoğlu’nun lokma hayrında ceza kesilerek Akşener’e göz kırpıldı”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın kadim dostu ve 17 yıl birlikte siyaset yaptığı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 9. Yılı nedeniyle hayırda bulunduğu lokma arabasına 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ceza yazılırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye kazan kaldırdıktan sonra ihraç edilen Meral Akşener’in kurduğu ve Genel Başkanlığını yaptığı İYİ Parti’nin seçim otobüsüne ve lokma dökülen araçlara aynı meydanda gün boyunca müsaade edilmesi olayı başka boyutlara taşıdı.

Şok iddia; “Ülkücü Yazıcıoğlu’nun lokma hayrında ceza kesilerek Akşener’e göz kırpıldı”

İddialara göre yaşanan hadiseden yaklaşık bir hafta önce Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün “İttifak tavanda var tabanda yok” sözlerinin MHP Genel Merkezi ve Bahçeli’den eleştiri almasının ardından zabıta ekiplerinin kasıtlı olarak ceza yazdıkları ve 2019 yılında MHP’nin ya da ittifakın adayı olamayacağını anlayan Ergün’ün Akşener’e yaşanan hadiselerle göz kırptığı ve teklif beklediği ifade edildi.  

25 Mart günü Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 9. Yılı nedeniyle yapılan hayırda lokma arabasına Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ceza yazılmasının ardından başlayan gerginlik ve tartışmalar devam ediyor. Yaşanan hadiseyle ilgili yapılan haberlerin ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda ağır tonajlı araçların park etmesinin yasak olduğu bu nedenle cezanın kesildiği ifade edilirken hadiseden henüz 1 hafta önce seçim çalışmalarına başlayan ve Genel Başkanlığı’nı MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in yaptığı İYİ Parti’nin otobüsüne ve lokma dağıtan arabalara gün boyunca müsaade edilmesi, “MHP’den seçilen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibi ülkücü lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayrında lokma arabasına ceza yazarken İYİ Parti’ye gösterilen toleransla Akşener’e bir mesaj mı verdi” söylentilerine sebep oldu.

Kamuoyu Büyükşehir’e soruyor

1- Geçtiğimiz günlerde Manisa’ya İYİ Parti genel merkezi tarafından gönderilen ve gün boyu orada bulunan 'Anlat hemşehrim dertleşelim’ kampanya otobüsüne ve lokma döken iki kamyonete ceza yazılmazken aynı tolerans yıllarını demokrasi, milli irade ve ülkücü davaya adayan Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 9. yılında lokma döken araca neden uygulanmamıştır?

2- Lokma hayrının AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın düzenlemiş olması lokma arabasına ceza kesilmesine bir etkenmidir? Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e bağlı zabıta ekipleri Ergün'ün, "İttifak tavanda var tabanda yok" sözlerini haklı çıkarmak için mi bu cezai işlemi uygulamıştır?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek