Selçuk Özdağ'dan SAKÜDER'e ziyaret

Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği (SAKÜDER’i) ziyaret etti. Ziyarette SAKÜDER Başkanı Gündüz Aydın, Özdağ’a kültür ve sanata yaptığı katkı ve desteklerden dolayı bir plaket verdi.

Selçuk Özdağ'dan SAKÜDER'e ziyaret

Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı, Gönül Eri Dergisi ve Ay Yayınları sahibi Gündüz Aydın ziyarette kültür ve sanatın çok ihmal edildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Selçuk Başkanımızı 40 yılı aşkın bir süredir tanıyorum. O, iyi bir arkadaş ve vefalı bir dosttur. Selçuk Özdağ ismi 7 yıllık milletvekilliği hizmet süresinde Manisa halkının gönüllerini fethetmiştir. Çalışkanlığı, dürüstlüğü, değişmeyen çizgisi ile iz bırakmıştır. İki ayda bir yayımladığımız Gönül Eri Dergimizin her sayısında şiir ve makaleleriyle destek vermiştir. Bu vesile ile Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği yönetimi olarak Milletvekilimiz Doç.Dr.Selçuk Özdağ’a ziyaret anısına “Kültür, Sanat ve Edebiyatımıza verdiğiniz katkı ve desteklerden dolayı teşekkür eder; başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz” diyerek bir plaket vermeyi uygun gördük. Ay Yayınları olarak Değerli Başkanımız Selçuk Özdağ’ın eserlerini basmak isteriz. Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı olarak Manisa ve ilçelerinde bir çok önemli kültür ve sanat programları yaptı ve bu programların tamamı TRT televizyonlarından canlı olarak yayınlandı. Kütüphanelere yaptığı kitap bağışları ve gittiği yerlerde çocuklara kitap hediye etmesi edebiyatımız adına sevindirici faaliyetlerdir. Kendisini yeni dönemde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek isteriz. Bu vesile ile bu ziyaret bizim çalışmalarımıza güç katmış ve moral olmuştur.”

Ziyaret esnasında Gönül Eri Dergisi’ni inceleyen Özdağ, derginin arka kapağında bulunan yakın zamanda kaybettiğimiz Cemal Safi’nin “Döner Diye Bekledim” isimli şiirini okudu. Cemal Safi’nin iyi bir şair olduğunu belirten Selçuk Özdağ özetle şu görüşlere yer verdi:

“Yakın zaman önce kaybettiğimiz Üstat Cemal Safi’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği’ne de yaptıkları önemli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gündüz Aydın benim 40 yılı aşkın bir süredir kadir dostum. Kendisi Salihli’de çok önemli çalışmalar yapıyor. Eserleri ile Türk Edebiyatına katkı sağlıyor. Şahsıma verilen bu plaket için ayrıca SAKÜDER’e teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Kurtuluş Mahallesi Türkeli Parkı’nda mahalle sakinlerine bir konuşma yapan Özdağ, 7 yıllık milletvekilliği süresi içinde vatandaşlarımız arasında hiç ayrım yapmadan hizmet yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Sağcı-solcu, Ak Parti’li, MHP’li, CHP’li kim olursa olsun herkesin işini görmeye, problemlerini çözmeye gayret ettim. Telefonum 24 saat açık kaldı ve gönde 400 ile 600 arasında telefon görüşmesi yaptım. Milletvekilliği sıralamasında ismimi göremeyenler bana onbinlerce mesaj atarak, telefon ederek destek verdiler, moral verdiler. Manisalılara çok teşekkür ediyorum.”

Milletvekilliği görevini laf veya sıfat olsun diye değil devlete ve millete hizmet yaparak yerine getirdiğini kaydeden Özdağ, “Bu 7 yıllık süreçte hep dik durdum. Elimi ve mazimizi hiç kirletmedim. Partimizin genel merkezi ve Genel Başkanımız böyle uygun gördüler. Kadere iman edenler kederden emin olurlarmış. Ben kadere iman ederek çalışmalarıma ara vermeden sürdürüyorum. Siyasete de devam edeceğim. Geçen hafta Alaşehir'de, Salihli'de, Gördes'te ve Manisa merkezde programlara katıldım. Her ne kadar 24 Haziran seçimleri öncesinde Milletvekili Aday Listesinde olmasam da tüm bu yatırımları takip etmeye devam edeceğim. İnanıyorum ki seçimlerin galibi biz olacağız. 2019 yılında da yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanacağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve 17 ilçenin en az 15 tanesini kazanmak istiyoruz. Manisa ve Ankara'da ki irtibat bürolarımıza kapatmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Haftanın 3 gününü Ankara'da 3-4 gününü de Manisa'da geçireceğiz. Çok teşekkür ederim herşey Manisa ve Türkiye için” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
Manisa Barosu çocukları dinledi
Manisa Barosu çocukları dinledi