Selçuk Özdağ’dan “Regaib Kandili ve üç aylar mesajı”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Üç aylara girilmiş olması ve Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayınladı. Özdağ mesajında, “Üç aylara erişmenin ve mağfiret kapılarının açıldığı kutlu bir gece olan Regaib Kandilini idrak etmenin hazzını yaşıyoruz. Bu mübarek geceler, nefislerimizi hesaba çekme, ömrümüzü nerede ve nasıl geçirdiğimizi gözden geçirme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatını bizlere sunmaktadır” dedi.

Selçuk Özdağ’dan “Regaib Kandili ve üç aylar mesajı”

Recep ayının perşembeyi cumaya bağlayan ilk gecesi olan Regâib Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Regaip gecesinin bela ve musibetlerden kurtulma ve rıza-i ilâhiye ulaşma vesilesi olduğunu kaydetti.

Özdağ, bu mübarek gecelerin insanoğlunun nefsinin temizlenmesi adına bir fırsat olduğunu dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu mübarek geceler, dünyanın koşuşturması içerisinde varlık ve yaratılış gayesini unutup sonu gelmez emel ve hevesler peşinde koca bir ömrü heba eden bizlere, nefislerimizi hesaba çekme, ömrümüzü nerede ve nasıl geçirdiğimizi gözden geçirme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Bu mübarek zaman diliminin fırsat bilinerek, sevgi, saygı, hoşgörü ortamının kurulmasına ve kardeşliğin güçlenmesine gayret gösterilmesi gerekiyor. Özellikle, bir takım odakların sözde İslam adına işlediği suçlara itibar etmemeli, yeryüzüne rahmet getiren İslam dininin insanlarda korku unsuru oluşturmasına fırsat vermemeliyiz” dedi.

“İnsanların barışı, huzuru, adaleti, hakikati öğreneceği din hiç şüphesiz İslam’dır” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ mesajını şöyle sürdürdü, “Dua ve tövbelerin kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz üç aylarda, alemlerin sultanı Peygamberimizin ifadeleriyle; Yâ Rabbi! Receb ve Şabanı bize mübarek eyle, bizi Ramazan'a kavuştur. Bu duygularla, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla’ya açılan ellerin ve yapılan duaların bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve kardeşliğine vesile olmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, acı ve gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek