Selçuk Özdağ'dan Mevlid Kandili mesajı

Hz. Muhammed’in Dünyaya gelişinin yıldönümü ve Mevlid Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan A. Adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ mesajında Hz. Muhammed’in adalete ve merhamete dayalı kuşatıcılığının birlikte yaşadığı ashâbına olduğu kadar, gelecek ümmetini de kapsadığını kaydederek, “Peygamber Efendimizin sözleri insanı özüyle tanıştıran, kendisiyle barıştıran, tabiatla kaynaştıran, Rabbine yönelten hatırlatıcı düsturlardı ve O’nun hayatı bizim için insafın, vicdanın, affın, sabrın, hoşgörünün ve şefkatin örneğini oluşturuyor” diye konuştu.

Selçuk Özdağ'dan Mevlid Kandili mesajı

AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili ve 2019 yerel seçimleri öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, İlahi vahyin son ve tamamlayıcısı olan İslam'ın ve onun Peygamberi olan Hz. Muhammed (sav)'in alemlere Rahmet olarak gönderildiğini ifade etti.

"Dünya Müslümanlarının bugün içinde yaşadığı sorunlara dair çözüm önerileri sunan Peygamber Efendimizin mesajları, halen Müslümanlar tarafından tam olarak algılanmış değildir. Günümüzde Peygamberimiz Hz. Muhammed'e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi” ifadesinde bulundu.

Kurtuluş ve huzurlu bir dünyaya kavuşmanın yolunun Hz. Muhammed’i tanımaktan geçtiğini bildiren Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, "O'nu tanımak ve bilmekle, O'na tabi olmak ve O'na hürmet etmekle mümkündür. O ki, Necip Fazıl'ın deyişiyle 'Çöle İnen Nur'dur. Adaletsizliği gideren, Hakk'ı hakkıyla hakim kılan, hayayı öğütleyen, Müslümanları kardeş kılan, ezileni baş üstünde tutan, ezeni kerih görerek engelleyen bir Resul'dür. Bu kutlu günlerde Resulullah'ı (sav) anmak, O'nu ve yolunun inceliklerini kavrayabilmek, bizleri mübarek yolda sabit kılmak üzere verdiği titiz mücadeleyi idrak edebilmek duasıyla tüm Müslüman Dünyası’nın mübarek Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (s.a.v) yüce örnekliğinden nasibdar olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia