Selçuk Özdağ’dan Mevlid Kandili Mesajı

Hz. Muhammed’in Dünyaya gelişinin yıldönümü ve Mevlid Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ mesajında siyasi, ekonomik ve insani krizlerle zor bir dönemden geçen dünyanın kardeşlik, dostluk, hoşgörü ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirterek, ilahi vahyin son ve tamamlayıcısı olan İslam'ın ve onun Peygamberi olan Hz. Muhammed (sav)'in alemlere Rahmet olarak gönderildiğini ifade etti.

Selçuk Özdağ’dan Mevlid Kandili Mesajı

Hz. Muhammed’in adalete ve merhamete dayalı kuşatıcılığının birlikte yaşadığı ashâbına olduğu kadar, gelecek ümmetini de kapsadığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Dünya Müslümanlarının bugün içinde yaşadığı sorunlara dair çözüm önerileri sunan Peygamber Efendimizin mesajları, halen Müslümanlar tarafından tam olarak algılanmış değildir. İrlandalı düşünür George Bernard Shaw'un ifadeleriyle, 'İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak nerdeyse çözülmez hal aldığı günümüzde Peygamberimiz Hz. Muhammed'e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi. Peygamber Efendimizin sözleri insanı özüyle tanıştıran, kendisiyle barıştıran, tabiatla kaynaştıran, Rabbine yönelten hatırlatıcı düsturlardı ve O’nun hayatının bizim için insafın, vicdanın, affın, sabrın, hoşgörünün ve şefkatin örneğini oluşturuyor” diye konuştu.

Kurtuluş ve huzurlu bir dünyaya kavuşmanın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i tanımaktan geçtiğini bildiren Özdağ, "O'nu tanımak ve bilmekle, O'na tabi olmak ve O'na hürmet etmekle mümkündür. O ki, Necip Fazıl'ın deyişiyle 'Çöle İnen Nur'dur. Adaletsizliği gideren, Hakk'ı hakkıyla hakim kılan, hayayı öğütleyen, Müslümanları kardeş kılan, ezileni baş üstünde tutan, ezeni kerih görerek engelleyen bir Resul'dür. Bu kutlu günlerde Resulullah'ı (sav) anmak, O'nu ve yolunun inceliklerini kavrayabilmek, bizleri mübarek yolda sabit kılmak üzere verdiği titiz mücadeleyi idrak edebilmek duasıyla tüm Müslüman Dünyası’nın mübarek Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (s.a.v) yüce örnekliğinden nasibdar olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi