Selçuk Özdağ, “Öğretmene gösterilen itibar o toplumun zenginliği ve onurudur”

“İdealizmini ve heyecanını yitirmemiş öğretmenlerimizin sayesinde Türkiye, her alanda bir dünya devleti haline gelmiştir” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Özdağ, “Edirne'den Kars'a, Manisa’dan Diyarbakır’a kadar vatanımızın dört bir tarafında, her koşulda görevlerini özveriyle yapan öğretmenlerimizin her biri bizim için özeldir. Öğretmenler bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirip, görevlerin en soylusunu icra ederler. Toplumun öğretmene gösterdiği itibar onların hayattaki onurları ve zenginlikleridir” ifadesinde bulundu.

Selçuk Özdağ, “Öğretmene gösterilen itibar o toplumun zenginliği ve onurudur”

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, öğretmenliğin özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, saygın bir meslek olduğunu belirtti. Öğretmenlerin özlük hakları ve ders ücretleri konusunda çalışmaların devam ettiğini kaydeden Özdağ, “Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızı teslim ettiğimiz öğretmenlerimizin refah seviyelerini arttıracak olan özlük, sosyal ve ekonomik haklarını en iyi düzeye getirmektir” dedi.

Türkiye’nin küresel ve bölgesel güç olma yolunda öğretmenlere çok önemli görev ve sorumlulukların düştüğünü ifade eden Özdağ, “Güçlü ülke Türkiye olma ideallerimizi hayata geçirirken yerli ve milli düşünmeli, kültürümüze, tarihimize ve resmi dilimiz olan Türkçeye sahip çıkmalıyız. Bu duruş ve ilkeden asla taviz vermeden Manisa Şube Başkanlığını yaptığım Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak projelerimize devam ediyor ve farklılık yaratıyoruz. Yeni bir projemiz var ve bunu gerçekleştirme yolunda çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk Dili Yılı ilan edilmesi dolayısıyla Manisa merkezdeki okullarda ve Üniversitede görev yapan Türkçe Öğretmenimizle, Akademisyenlere 6 Ocak 2018 tarihinde Manisa Polisevinde bir teşekkür yemeği tertip ettik. Bu program kapsamında Türk dili ve kültürümüze ve de özellikle Öğretmenlerimizle ilgili türkülerle, şarkıları da seslendireceğiz. O gün Türkçeyi konuşacak, yaşayacak ve seslendireceğiz. O gün Öğretmenlerimize olan sevgimizi, saygımızı ve şükranlarımızı Türk diline sahip çıkarak dile getireceğiz” şeklinde konuştu.

15 yılda 500 Bini aşkın Öğretmen atamasının gerçekleştiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İstiyoruz ki öğretmen açığı ve atanmayan öğretmen kalmasın. Bununla ilgili Hükümetimizin ve Bakanlığımızın çalışmaları devam ediyor. 15 yıllık iktidarımız boyunca norma göre öğretmen açığı önemli derecede azaldı. Bu eğitime vermiş olduğumuz değerin önemli bir göstergesidir. Milli Eğitim Bakanlığına ayrılan bütçenin çoğunu öğretmenlere tahsis ediyoruz. Çünkü Öğretmenler bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirip, görevlerin en soylusunu icra ederler. Toplumun öğretmene gösterdiği itibar onların hayattaki onurları ve zenginlikleridir. Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’ın yıldönümünde değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan öğretmenlerimize de yüce Allah’tan rahmet diliyorum."


 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi