Selçuk Özdağ; “FETÖ’ye’ de PKK ve siyasi ayağına da aynı muamele yapılmalı”

enpolitik.com haber sitesinde köşe yazısı yazan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’dan terörle kararlı bir şekilde mücadele eden Türkiye’de gündeme oturdu. Özdağ yazısında HDP’yi PKK ve YPG’nin siyasi sözcülüğüne devam etmekle suçlayarak, “Yargı, Fetö'ye hangi muameleyi yapıyorsa PKK ve Onun siyasal ayağına da aynısını yapmalıdır. Kimse demokrasiye kast edememelidir. Kimse ekmeğini yediği millete ihanet etmemelidir. Yargı da çifte standardı bir tarafa bırakarak her fırsatta bu milletin ordusuna, meclisine,siyasetine saldıran HDP'ye gerekli cevabı vermelidir. Fikir özgürlüğüne evet ama bu millete ve onun askerine hakarete, iftiraya hayır!” dedi.

Selçuk Özdağ; “FETÖ’ye’ de PKK ve siyasi ayağına da aynı muamele yapılmalı”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın enpolitik.com haber sitesinde yazdığı “HDP kime hizmet ediyor” köşe yazısı tavrını devletinden ve milletinden alan her kesim tarafından takdirle karşılanırken yazılı ve görsel medyada da geniş yer buldu. Özdağ yazısında, “Afrin'de askerimiz önemli bir operasyon yapıyor. Adım adım hedefine doğru gidiyor. Hiç şüphesiz bu başarının arkasında askerimizle birlikte Türk milletinin siyasi iradeye duyduğu güven ve destek vardır. Öyle veya böyle harekat amacına ulaşacaktır. Ancak, askeri başarıdan daha önemli olan PYD'nin gerçek yüzünün bugüne kadar ona destek verenler tarafından anlaşılması olacaktır” ifadesinde bulundu.

ABD’nin Suriye'de PYD'ye, Irak'ın da Şii yönetime destek verdiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Her bölgede farklı bir gücün desteklenmesi ABD'nin gerçek niyetini ele veriyor. ABD'nin Kürt veya Şii derdi yok. Ortadoğu'da kendinin ve İsrail'in menfaatlerini kovalıyor. Emperyalizmin bu yakın ilgisinin -bazılarının- uyandırmasını dilerim.Bu destek bile çok şeyi açıklar mahiyettedir. Liberal Amerika'nın Marksist bir örgüte destek olması yeterince açıklayıcı değil mi? Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi operasyon Afrin'le bitecek değil. Fırat'ın doğusundaki PYD ile batısında ki PYD arasında hiç bir fark yok. Terör örgütü Afrin'de ne yapmak istiyorsa Arap Pınarında da aynısını yapmak istiyor. Türkiye'nin güneyinde bir terör devletinin kurulması demek Kandil'in Türkiye sınırlarına taşınması demek. Buna hiç bir devlet müsamaha göstermez. Türkiye'de göstermeyecektir. Amerika ve Rusya'ya güvenerek Türk milletine savaş açanlar bunun ne kadar yanlış ne kadar hatalı olduğunu anlayacaklardır” dedi.

KİMSE DEMOKRASİYE KAST EDEMEZ

Özdağ “HDP kime hizmet ediyor” adlı köşe yazısına şöyle devam etti;

“Bu noktadan sonra daha hala böyle bir harekat gerekli miydi tartışmasına girmek,toplumda tereddütlere neden olacak ifadeler kullanmak doğru değil. Asker yola çıktıktan sonra her türlü farklılığın bir tarafa bırakılması lazım. Partiler, HDP hariç büyük oranda bunu yaptılar. HDP hala otuz kırk yıl öncesinde otluyor. HDP milletvekili Hüdai Kaya'nın dün meclis kürsüsünde söyledikleri tam bir skandaldı. Türk askerine katliam iftirasında bulundu, cevabını aldı. O kürsüye bir ABD milletvekilini çıksaydı herhalde Hüda Kaya'nın söylediklerinden farklı bir şey söylemezdi. Bir insanın bir ülkeye aidiyeti zayıflayabilir ama düşmanlık ayrı bir şey. Bunlar ekmeğini yedikleri millete düşmanlık ediyorlar. Örgüt sözcülüğü yapıyorlar. HDP'nin PKK'nın uzantısı olduğunu herkes biliyor. Aynı çizgide yayın yapan gazeteleri var. Yargı; söz konusu HDP olunca biraz daha örgüt üyeliğini dar yorumlamaktadır. Yargı, Fetö'ye hangi muameleyi yapıyorsa PKK ve Onun siyasal ayağına da aynısını yapmalıdır. Kimse demokrasiye kast edememelidir. Kimse ekmeğini yediği millete ihanet etmemelidir. Yargı da çifte standardı bir tarafa bırakarak her fırsatta bu milletin ordusuna, meclisine,siyasetine saldıran HDP'ye gerekli cevabı vermelidir. Fikir özgürlüğüne evet ama bu millete ve onun askerine hakarete, iftiraya hayır!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor