Satıoğlu, "Manisalılara ve vicdanlara hesap veremezsiniz"

İYİ Parti Manisa İl önceki dönem Yöneticilerinden Siyasetçi ve STK Yöneticisi Gizem Satıoğlu son dönemde başta Manisa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belediyelerde çalışan işçilerin işine son verilmesine büyük tepki gösterdi. Edindiği bilgilere göre Ramazan Bayramı öncesi işine son verilen işçilerle dahil toplam Bin civarında işçinin işine son verileceğini iddia eden Satıoğlu konuyla ilgili olarak başta CHP'li ve İYİ Partili Meclis Üyelerini göre davet ederek, "Bin işçi demek Bin Ocağın bir anda ekmek parasının kesilmesi demek, şayet bu gerçekleşirse başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere işçi çıkartan diğer İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri Manisalılara ve vicdanlara bunun hesabını veremezler" diye konuştu.

Satıoğlu,

Manisa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere işçi çıkartan ilçe Belediye Başkanlarına ve Meclis Üyelerine seslenen deneyimli siyasetçi ve STK Yöneticisi, "Şayet bu işçileri çıkartmaya devam eder ve Anaları, Babaları, gençleri işsiz bırakırsanız bunun hesabını Manisalılara ve vicdanlara veremezsiniz" dedi.

Satıoğlu açıklamasına şöyle devam etti, "Manisa'da ikamet eden vatandaş merak ediyor yaklaşık bin kadar personel işten çıkartılıyormuş. Ben buradan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ve işçi çıkarmaya hazırlanan ilçe Belediye Başkanlarına sesleniyorum;
Sayın Cengi Ergün sizin bu dönem 3. Döneminiz yani 3 Dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorsunuz. Bu güne kadar bu personel gereksiz yere mi çalıştırıyordu? Bu personelden memnun değilseniz o yüzden çıkartılıyorsa neden bu kadar yanlış kişiyi işe aldınız, işe alırken hangi kriterlere baktınız? Yaklaşık 1000 kişinin maliyeti diyelim ki 2 Milyon 600 Bin TL her ay gereksiz ya da yetersiz bu kadar işçiye boşuna ödenen maaşlar bizleri vatandaşı zarara uğratmadı mı? Mesele yetersiz bütçe ise ve Bu kadrolar gerekli ise bu kişilerin yerine alınacak kişilere maaşlarını bütçesiz nasıl ödeyeceksiniz? Ya da işe alım olamayacaksa küçülmeye giderek bu kişilerce verilen hizmetleri halka nasıl vereceksiniz? Seçim öncesi Bütçe açık veriyorsa (ki henüz senenin ortasındayız) vadettiğiniz projeleri yapamayacağınızı bile bile mi vatandaşa taahhüt ettiniz? Bu konuda basın mensuplarını, Belediye Meclis üyelerini ve muhalefet partilerini göreve davet ediyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek