Rusya'dan flaş açıklama: Türkiye ile anlaşamadık

Türkiye ile Rusya arasındaki Suriye gerginliği krize dönüştü. Taraflar arasında süren görüşmelerden sonuç çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "İdlib'e her an girebiliriz" açıklaması yaparken, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov "Türkiye ile anlaşamadık" dedi.

Rusya'dan flaş açıklama: Türkiye ile anlaşamadık
Türkiye ve Rusya arasında yaşanan Suriye krizinde sıcak gelişmeler yaşanıyor.Heyetler arasında Moskova'da 2 gündür süren görüşmelerden beklenmedik bir sonuç çıktı. Rusya Dışişleri Bakanı Türk mevkidaşının açıklamasını beklemeden "Türkiye ile Rusya konusunda anlaşamadık" ifadelerini kullandı. Rus tarafı geçtiğimiz günlerde Türk askerlerinin rejim güçleri tarafından vurulmasıyla ilgili de Türkiye'yi suçlamıştı.
 LAVROV NE SÖYLEDİ
Lavrov, Moskova’nın Türk heyetle yapılan görüşmede İdlib konusunda yeni bir talep iletmediğini ve görüşmede iki ülkenin liderleri arasında İdlib’e ilişkin varılan anlaşmaların nasıl uygulanacağına dair nihai bir anlaşmaya varılamadığını belirtti.Basın toplantısında konuşan Lavrov, Moskova’da gerçekleştirilen görüşmeyle ilgili “Yeni taleplerde bulunmadık. Liderlerimiz arasında varılan tüm anlaşmaların uygulanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
TÜRKİYE'YE ŞOK SUÇLAMA
Lavrov, Türkiye’nin belirlenen süre içerisinde teröristlerle silahlı muhaliflerin birbirinden ayrılmasına ilişkin görevini yerine getiremediğini iddia etti.
ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA İDLİP ÇIKIŞI YAPMIŞTI
Cumhurbaşkanı ve AKP Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında İdlib mesajı vermişti. Erdoğan, İdlib'e her an girebileceklerini ifade ederek şu ifadeleri kullandı:"Son günlerde kasıtlı bir kampanya ile karşı karşıyayız İdlib'de artık son uyarılarımızı yapıyoruz. Ama şu ana kadar arzu ettiğimiz aşamaya gelmedi. Bir gece ansızın gelebiliriz. İdlib'de bir harekât an meselesidir. Avrupa Birliği'nin Libya ile ilgili olarak herhangi bir karar alma yetkisi yoktur. AB, durumdan vazife çıkarmanın gayreti içerisindedir. Oradan da kendine bir vazife çıkarıyor. Bu yetkiyi nereden alıyorsun? Böyle bir yetkin yok. Türkiye'nin konumu farklı."
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek