Özen; İstiklal Marşı bağımsızlığımızın edebi anıtıdır"

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen istiklal Marşının kabul edilişinin 97. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Özen yaptığı açıklamada, "İstiklal Marşı Türk Milleti'nin kahramanca duruşunun, tarihi şahlanışının ve bağımsızlığının edebiyata kazandırılmış edebi ve milli değeri yüksek bir anıtıdır" ifadesinde bulundu.

Özen; İstiklal Marşı bağımsızlığımızın edebi anıtıdır

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 97. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, "Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı bağımsızlığımızın simgesi, milli birlik ve beraberliğimizin ifadesidir. Bağımsızlık savaşından zaferle ayrılan kahraman Türk milletinin tüm dünyaya bende varım dediği ölümsüz dizelerdir" dedi.

İstiklal Marşının Türk tarihinin, milli karakterinin ve tüm dünyaya örnek olan milli mücadelesinin heyecanını ve duygularını içinde taşıdığını kaydeden Özen açıklamasına şöyle devam etti; " İstiklal Marşımız, Türk milletinin var olma mücadelesini ve başarma gücünü ebedileştirmiştir. Kabulünün 97. yıldönümünü kutladığımız İstiklal Marşımız; göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip, artırmakta ve artırmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümünü kutluyor, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor