Özen, “Hainlere meydanı dar eder, çakalları ezer geçeriz”

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK’nın Suriye kanadı YPG’yi Afrin’den temizlemek için başlattığı operasyonu manşetinde “Türkiye’den bir işgal harekatı” şeklinde yer veren Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika Gazetesine ve HDP’nin sokağa çıkma çağrısına tepki gösterdi. Türk milleti tarihini ve hainleri asla unutmaz diyen Özen, “Bazıları kalemini Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarına kiralarken, bazıları da, “Sokağa çıkarız” demiş. Kimse Türk milletini sınamaya kalkmasın. Tarihte olduğu gibi bugünde söz konusu devletimizin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğüyse; hainlere meydanı dar eder, çakalları ise ezer geçeriz” dedi.

Özen, “Hainlere meydanı dar eder, çakalları ezer geçeriz”
Haberin videosu için tıklayın!

Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan ve başarılı bir şekilde devam eden Afrin Operasyonu hakkında manşetten duyurduğu haberinde “Türkiye’den bir işgal harekatı” şeklinde yer veren Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika Gazetesine ve HDP’nin sokağa çıkma çağrısına Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen’den sert tepki geldi. “Hain her yerde haindir. Hainin devleti de, milleti de, memleketi de olmaz” diyen Özen Afrika Gazetesi yöneticilerini aklıselim düşünmeye ve yanlıştan dönmeye çağırdı. 

Terörle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir kararlılığın devam ettiğini ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terörün kökünü kazıma hedefiyle Afrin’de YPG’ye karşı operasyonun devam ettiğini belirten Özen, “Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletiyle topyekun bir ve beraber olmuş, terörün kökünü kazımaya ant içmiştir. Böylesine önemli bir milli mücadele devam ederken bunu sekteye uğratmak isteyenler ise tek kelimeyle Türkiye düşmanlarına çanak tutmaktadırlar. Böylesine hassas bir dönemde sokak davetleri ve diğer söylem ve davranışlara asla müsamaha edilmemeli, esnek davranılmamalıdır. Devleti’nin tüm güçleriyle ve ona gönülden inanmış aziz milletiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörü yerle bir edecek güç ve kudrete sahiptir. Kim milli bekaya zeval vermek isterse bilinsin ki onun başını ezmek vaciptir. Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak ülküsüyle ebediyete kadar rehberimiz Kuran, hedefimiz Cumhuriyet’ten ve demokrasiden yana güçlü, zengin ve özgür Türkiye’dir” diye konuştu.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz