ÖSO destekçileri FETÖ'cü katili kahraman ilan etti

ÖSO destekçileri, Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katili, FETÖ’cü Mevlüt Mert Altıntaş’ı kahraman olarak gösteren posterler taşıdı

ÖSO destekçileri FETÖ'cü katili kahraman ilan etti
Suriye'nin İdlib kentinde Suriye Ordusu ve mütefiklerinin operasyonunu protesto eden cihatçılar Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katili Mevlüt Mert Altıntaş’ın posterini taşıdı. Çocuklara taşıttırılan pankarta “Bunların emsalleriyle zafer kazanırız. Türkler kardeşimizdir” yazıldığı görüldü. Eylemciler sık sık Suriye ve Rusya karşıtı sloganlar attı. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, 19 Aralık 2016’da bir fotoğraf sergisinin açılış töreninde Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın suikastı sonucu yaşamını yitirmişti. Karlov’ın katili Mevlüt Altıntaş’ın FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilmiş, Altıntaş’ın bilgisayarını inceleyen Rus uzmanlar da 690 adet ‘Gülen’ ve ‘Hizmet’ ibareli dosya olduğunu doğrulamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karlov suikasti ile ilgili yaptığı açıklamada “Bağlantıların öncelikli olanı tamamıyla FETÖ’ye mensup olduğudur, yani bunu gizlememize filan gerek yok. Yetiştiği yerden tut, iltisaklarına varıncaya kadar onlar bunu gösteriyor” ifadelerini kullanmıştı.
 
ZİRVEDE KRİZ ÇIKMIŞTI
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yarın yapacakları Soçi görüşmesinden önce taşınan pankart İdlib’deki durumun aciliyetini göstermesi açısından önemli bulunuyor. 7 Eylül’de yapılan Tahran’daki İdlib toplantısında Türkiye İdlib’de ateşkeste ısrar etmiş ve bu nedenle zirvede kriz yaşanmıştı. Zirve sonrasında da Erdoğan’ın ABD’yi İdlib’e müdahaleye çağıran açıklamaları dikkat çekmişti. Rusya ve Suriye Ordusu, İdlib’in cihatçıların elinde bulunan bölgelerine operasyon düzenlemeye devam ederken T ü r k i - ye’nin de sınıra sevkıyatı sürüyor. Fırtına obüsü yüklü TIR’lar ile, zırhlı askeri araçlar sınıra gönderildi. Askeri araçların, Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekatlarının yapıldığı bölgelerde konuşlandırılacağı bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia