Öcmenler Cumhuriyet Şehidi Kubilay'ı andı

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler Cumhuriyet'in ilanının ardından 89 yıl önce İzmir Menemen'de Cumhuriyet karşıtı ayaklanmayı önlemek isterken Şehit edilen Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarını yapmış olduğu açıklamayla anarak Cumhuriyet'in değerlerini ve Atatürk devrimlerini ne pahasına olursa olsun korumaya devam edeceklerini belirtti.

Öcmenler Cumhuriyet Şehidi Kubilay'ı andı

Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarının Cumhuriyet'i ve Laikliği savunma pahasına canlarını vererek ölümsüzleştiklerini kaydeden Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Bu eşsiz adanmışlık tablosu, Türk ulusunun, Cumhuriyetimizin temel değerlerini ve Atatürk devrimlerini koruma azim ve kararlılığının çok açık bir ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti'nin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimleri ışığında 89 yıl önce Şehadete uğurladığımız Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve onun temel niteliklerini korumak uğruna canlarını hiç tereddüt etmeden feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

SİYASETTE BEN DE VARIM!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığında kurulan Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu'na ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildikten sonra siyasi çalışmalarına hız veren Gizem Satıoğlu Öcmenler hafta sonu bir dizi programlara katıldı. İnsan merkezli siyaset yapacağının garantisini veren Öcmenler siyasette ilkelerinin dürüstlük, şeffaflık ve hesap verebilirlik olacağını belirterek “Siyasette bende varım” dedi.

KADININ OLDUĞU YERDE NEZAKET VE FEDAKARLIK VARDIR

Programı kapsamında ilk etkinlik olarak Manisa Merkez Tarımsal Kooperatifi ( Kadın Koop'un) Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle düzenlediği kahvaltı programına katılan Öcmenler, Hayatın her alanında kadınları görmekten ve elde ettikleri başarıdan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Şu anda Türkiye'de kadın girişimci sayısı 200 Bin civarında. Türkiye Nüfus ortalamasına baktığımızda bu sayının yeterli olmadığını görüyoruz. Bu nedenle Manisa Merkez Tarımsal Kooperatifi yetkililerini ve Kadınlar Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik Hanım başta olmak üzere çok kıymetli büyüklerimiz Müzeyyen Yoğurtçu ve Sema Aksu ablalarımız ile diğer bayan arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Bu kuruluşların sayısı arttıkça girişimci kadın sayısının da otomatikman artacağı bir gerçek. Bunun yanısıra siyasi partilerde kadın kontenjan sayısı daha da artarak kadınların siyasette de daha fazla yer almalarının önü açılmalı. Unutulmasın ki kadınların olduğu yerde güzellik, nezaket, daha fazla fedakarlık, saygı ve hoşgörü vardır” dedi.

SAYIN AKSAKAL'A FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLMELİ

Öcmenler Kadın Koop tarafından düzenlenen kahvaltı programının ardından kendisine eşlik eden bir grup kadın heyetiyle birlikte programına devam etti. Gün boyu programı çerçevesinde Manisa'nın tanınmış duayen isimlerinden Araştırmacı Gazeteci Yazar Ali Haydar Aksakal'ı evinde ziyaret eden Gizem satıoğlu Öcmenler, “Ali Haydar Aksakal gibi kendini tarihe, kültüre ve edebiyata adamış büyüklerimizi görünce geleceğe daha umutla bakıyoruz. Sayın Aksakal ve onun gibi olan diğer büyüklerimizden başta Üniversiteler ve Kültür Müdürlüğü olmak üzere kendilerinden en iyi şekilde yararlanmalarının önünü açmalılar hatta bu büyüklerimizden Sayın Haydar Aksakal ve diğelerine Manisa'mızın tek Üniversitesi olan Celal Bayar Üniversitesinden Fahri Doktora ünvanı verilmeli diye düşünüyorum” diye konuştu.

Araştırmacı Gazeteci Yazar Ali Haydar Aksakal'a gerçekleşen ziyaretin ardından 19. Dönem Manisa Milletvekili Faruk Saydam'ın haftanın konuğu olduğu ve hayatından kesitler anlattığı Manisa Kültür Dostları etkinliğine ve Hekim Yazar Ayhan Sinci'nin kitap imza gününe katılan Öcmenler, Sinci'ye edebiyat hayatında başarılar dileyerek, Tarihçi Ögretmen Naci Yengin ve kültür dostlarını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

TEŞKİLATLANMA AÇISINDAN PROBLEM YOK!

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler programı kapsamında CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban'ı da ziyaret etti. Balaban'ın kendisine il ve ilçe teşkilatlarının kurulma aşamasıyla ilgili soruyu da cevaplandıran Öcmenler, Parti Genel Merkez binasının en geç bir ay içerisinde hizmete gireceğini ve Türkiye genelindeki tüm teşkilatların Mart ayı sonuna kadar kuruluşlarının gerçekleşeceğini belirterek teşkilatlanma açısından hiç bir sorunlarının olmadığını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek