Memur maaşları 13 Haziran'da yatıyor

Memur ve emekli maaşları Ramazan bayramı nedeniyle erken yatırılacak.

Memur maaşları 13 Haziran'da yatıyor
Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bütün kamu görevlilerimiz, memur, sözleşmeli memur, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran´da hesaplarına yatacak" dedi. SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşları ise 11-13 Haziran tarihleri arasında yatırılacak.
Kamu çalışanlarının maaş alacakları ile ilgili konuşan Bakan Ağbal, "Kamu görevlilerinin her ayın 15´inde maaşlarını alıyorlar. Haziran ayı maaşları bayramın 1´inci gününe geliyor. Bugün bütün bakanlıklara kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdik. Bütün kamu görevlilerimiz, memur, sözleşmeli memur, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran´da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla mübarek Ramazan Bayramı´na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını almış olacak. Bütün kamu kurum ve kuruluşları gerekeli hazırlıkları yapıyorlar. Bu konuda bakan olarak gerekli talimatı verdim. Bakanlık olarak bu konuyu takip ediyoruz. Bayram girmeden önce nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesini ödediysek şimdi de kamu çalışanlarımızın aylıklarını da bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacak" dedi.
EMEKLİNİN MAAŞI 11-13 HAZİRAN'DA YATACAK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarının 11-13 Haziran tarihleri arasında ödeneceği bildirildi ve sigorta numaralarına göre maaşların hangi gün ödeneceği açıklandı.
Bakanlık'tan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
"Ramazan Bayramının 15-17 Haziran 2018 tarihlerine rastlaması nedeniyle öne aldığımız SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylık ödemesi ise şu şekilde olacaktır: 5, 7 ve 9 olanlara 11 Haziran 2018; 1, 3 ve 8 olanlara 12 Haziran 2018; 0, 2, 4 ve 6 olanlara 13 Haziran 2018.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı