Meclis'te Kudüs kararına ortak destek

Meclis'te 3 partiden Kudüs için ortak çağrı yapıldı. Meclis Genel Kurulu'nda AKP, CHP ve MHP "Doğu Kudüs'ü Bağımsız Filistin Devleti'nin Başkenti olarak tanıyalım' çağrısında bulundu

Meclis'te Kudüs kararına ortak destek
AKP, CHP ve MHP'nin imzasıyla yayımlanan bildiriyle tüm dünya parlamentoları Doğu Kudüs'ün bağımsız Filistin'in başkenti olarak tanımaya çağrıldı.
TBMM Genel Kurulunda temsilcileri mevcut bulunan 3 siyasi partinin ortak imzasıyla, "Doğu Kudüs'ü Bağımsız Filistin Devletinin Başkenti" olarak tanımaya tüm dünya davet edildi.
Çağrı metninde AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın imzaları yer aldı.
İSTANBUL'DAKİ ZİRVENİN SONUÇ BİLDİRGESİ
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması sonrasında İstanbul'da düzenlenen Olağanüstü Zirve'nin bildirisinde, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti olarak ilan etti.
İslam ülkeleri, bütün devletleri Filistin Devletini ve Doğu Kudüs’ü onun işgal altındaki başkenti olduğunu tanımaya davet etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek