Mansur Yavaş, "6 milyon tek yürek bayram etsin!"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan Bayramı öncesi yeni bir kampanya başlattı. Sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara seslenen Başkan Yavaş, “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” adlı kampanya ile ‘Su Ver’, ‘Bilet Ver’ ve ‘El Ver’ diyerek hayırseverlere destek çağrısında bulundu. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar www.ankaratekyurek.com internet sitesi üzerinden, su faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların su faturasını ödeyebilecek ya da ihtiyaç sahiplerinin Ankarakartlarına yükleme yaparak, nakdi yardımda bulunabilecek. Yardım rakamları ise şeffaf olarak internet adresi üzerinden paylaşılacak.

Mansur Yavaş,
Corona virüsü salgını sürecinde zor dönemden geçen vatandaşlara bir nebze olsun destek olmak amacıyla toplumsal dayanışma çağrıları yapan ve bu çağrılarını birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başlattığı ve büyük ses getiren “6 Milyon İçin Tek Yürek” kampanyasını ileri bir boyuta taşıdı.
 
Sosyal medya hesapları üzerinden “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” adıyla yeni bir kampanyayı duyuran Başkan Yavaş, tüm vatandaşlara seslenerek, “Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankaramızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın” dedi.
 
“6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyası için www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden isteyen vatandaşlar; su faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların su faturasını ödeyebilecek ya da ihtiyaç sahiplerinin Ankarakartlarına yükleme yaparak, nakdi yardımda bulunabilecek.
 
“SEN DE İYİLİK HAREKETİNE KATIL”
 
Ankara’da veresiye defterlerinin kapatılması ve 3 günde 500 bin iftar menüsünün satılmasının sağlandığı “İftar Ver” kampanyasının ardından yeni bir iyilik hareketi daha başlatan Başkan Yavaş, gönüllü vatandaşlar ve hayırseverlere dayanışma çağrısı yaptı.
 
Yavaş, şu ifadeleri kullandı:
 
* Her akşam televizyonlarda izliyoruz, salgın nedeniyle işlerini kaybedenleri, işçi bulma kurumu önünde küçük bir ümitle bekleşenleri, ceplerinde dolmuş parası olmayanları, ekmek parası bulamayanları…
 
* Onlar bizim hemşehrilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz…
 
* Tam da iftar vakitlerine denk gelen bu yayınlar lokmaları boğazımıza diziyor ama bir yandan da iyi oluyor.
 
* Yediğimizde, giydiğimizde, bindiğimizde onların da hakkı olduğunu bizlere hatırlatıyor.
 
* Bizler, 6 milyon yürek hep birlikte bayram etmemiz gerektiğine inanıyoruz.
 
* Bu nedenle darda kalan insanlarımıza destek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz.
 
“BAYRAM SEVİNCİ TATMAYAN HİÇBİR HANE KALMASIN”
 
“Ankara'da bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın” diyen Başkan Yavaş, şöyle konuştu:
 
* Gelin, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun.
 
* Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın.
 
* Birimizin bayramı diğerinin hüznü olmasın. Hiç kimse mahzun, hiçbir çocuk boynu bükük kalmasın.
 
* Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz, şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya…
 
* Bugünler de gelip geçecek, geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak.
 
* Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz.
 
* Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz.
 
* Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım.
 
* Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün.
 
* Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım.
 
* Ankaramızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın.
 
NAKİT YARDIMININ SUYA DÖNÜŞTÜĞÜ DESTEK
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, su faturasını ödemeyen başkentlilerin ileri bir tarihte mahsuplaşmak üzere sularını kesmeme kararı aldı.
 
 
“6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyası içinde yer alan “Su Ver” butonu ile hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Yavaş, “Sen de iyilik hareketine katıl, Ankara'da tek bir mahzun kalmasın” dedi.
 
Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlar https://ankaratekyurek.com/ web adresinden “Su Ver” butonuna tıklayarak Ankara’da yaşayan, sosyal yardım almakta olan veya borçlarından dolayı kapalı olan ancak salgın nedeniyle suları açılan ailelerden herhangi birine ait su faturasını ödeyebilecek.
 
Yardım rakamları ise şeffaf olarak internet adresi üzerinden paylaşılacak.
 
“BİLET VER” İYİLİK YAP
 
Kampanya kapsamında “Bilet Ver” butonu ile de büyükşehir belediyesi tarafından belirlenmiş ihtiyaç sahibi vatandaşların Ankarakartlarına da yükleme yapılabilecek.
 
İhtiyaç sahiplerinin ulaşımlarına ekonomik yönden katkı sağlayacak kampanyada internet sayfasında yer alan butona tıklandığında, “İhtiyaç Sahibi Kart Yükleme” ve “Kendi Kartıma Yükleme” başlıklarında iki seçenek sunulurken, yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, hem ihtiyaç sahiplerinin kartlarına hem de kendi kartlarına yükleme işlemini gerçekleştirebilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gram altın rekora gidiyor
Gram altın rekora gidiyor
Almanya'dan Türk turizmine yeşil ışık
Almanya'dan Türk turizmine yeşil ışık