Manisalı eczacılarda nöbet değişimi

Mevcut Başkan Burçin Kurtuluş’un sağlık problemleri nedeniyle yeniden aday olmadığı 29. Bölge Manisa Eczacı Odası Genel Kurulu başladı. Odanın Genel Sekreteri Devrim Bali'nin tek aday olduğu seçimler 24 Eylül Pazar Günü gerçekleştirilecek.

Manisalı eczacılarda nöbet değişimi

29. Bölge Manisa Eczacı Odası Genel kurulunun ilk günü saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan ve odaya veda eden mevcut Başkan Burçin Kurtuluş, “İniş için alçalıyoruz ancak şundan emin olun ki bu süre boyunca hiç kimse önünde alçalmadık ve eğilmedik. Tahmini iniş süremiz yarın olacaktır. Pilot ve bazı mürettebat değişiklikleri yapılacaktır. Kalbimiz mesleğe sevgi kuşağı ile bağlı. Başımızın her zaman dik olması için Atamızın rotasından şaşmadan uçağı yere indirdiğimizi düşünüyorum. Can yeleğimiz Atamızın ilkeleri, bağladığımız emniyet kemeri de cumhuriyetimizdir. Bu uçağı uçurup daha yükseklere çıkaracağından emin olduğum yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Hepsi bizim dostlarımız, kardeşimiz, bu yönetimin devamıdır. Eminim ki onlar da aynı çizgiden gidip bizlerden aldığı bayrağı daha yükseklere çıkaracak ve çok başarılı olacaklardır.” dedi.
Kongrede yaptığı konuşmasında eczacıların ekonomik durumlarını iyileştirmek noktasında farklı modellere yönelmek gerektiğini vurgulayan Türk Eczacıları Birliği 2. Başkanı Sinan Usta, “Eczacılarımızın artık ekonomik durumlarını iyileştirmek noktasında farklı bir modele yönelmemiz gerekiyor. Bu model, içinde Manisa Eczacı Odasının çok değerli katkılarının da olduğunu bildiğimiz Rehber Eczane Projesi. Bu sadece bir eğitim faaliyeti olmaktan çok daha öteye gidebilecek, geniş bir perspektif çizebileceğimiz bir alan. Bu alan noktasında da çok ciddi gayretlerimiz var. Bu gayretlerin de önümüzdeki günlerde meslek hakkına giden bir şekle evrilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.
Pazar günü yapılacak seçime tek liste olarak girecek olan Devrim Bali ise, “Öncelikle biz aldığımız bu bayrağı inşallah daha yukarı yükselterek yolumuza devam edeceğiz. Büyüklerimizden gelen bir Manisa Eczacı Odası geleneği var. Onu tabii ki sürdüreceğiz. Onun dışında yapacaklarımızı arkadaşlarımızla birlikte planlayacağız. Bu planlamanın içinde halkımıza yönelik faaliyetler olduğu gibi meslektaşlarımıza yönelik faaliyetler de olacak. Meslektaşlarımıza öncelikle eczanelerdeki dış standartlarının yükseltilmesi, ardından ekonomik standartlarının yükseltilmesiyle ilgili projelerimiz olacak. Halk sağlığını önceleyen, merkeze insanı koyan projelerimize devam edeceğiz. Hali hazırda geçmişten gelen projelerimiz var, onları sürdüreceğiz. Onun yanında genç, dinamik ve yeni bir kadroyla geliyoruz. Eski kadrodan aldığımız o güçle, büyüklerimizin desteğiyle inşallah bundan sonra saha faydalı işler yapacağız. Yolumuza bu şekilde devam edeceğiz.” dedi.
Rehber Eczane Projesi hakkında da bilgi veren Bali şunları söyledi: “Rehber Eczane projesi, özellikle kronik hastalıklarda doğru ilacı kullanıp, hastalık sürecini kısaltmayla ilgili bir projedir. Bu projede birçok veriler giriliyor, hastalarımıza eğitimler veriliyor. Bu eğitimler sonucunda örneğin ilacı bilinçsizce 7 yıl kullanan bir hasta bizim eğitimlerimiz sonucunda 6 ay gibi kısa bir sürede ciddi verim almaya ve hastalığında iyileşmeye başlıyor. Hem hastanın hayat konforu değişiyor hem de bu ilaçlar milli servet, ülkemizin ekonomisine ciddi bir katkı sağlamış oluyor.”
Yunusemre ilçesindeki bir otelde gerçekleştirilen 29. Bölge Manisa Eczacı Odası Genel Kurulun ilk gününe Türk Eczacıları Birliği 2. Başkanı Sinan Usta, Türk Eczacıları Birliği 40. Dönem Merkez Heyeti Üyesi Cem Mercül, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan ve eczacılar katıldı.
Mevcut Başkan Burçin Kurtuluş’un sağlık problemleri nedeniyle tekrar aday olmadığı genel kurulda tek listeyle seçime gidilecek. Odanın Genel Sekreteri Devrim Bali'nin tek aday olduğu genel kurulda oylama işlemi Pazar Günü (Yarın) oda binasında 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti