Manisa'da terörle mücadele konferansı

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi işbirliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya Projesinin konferansı Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleşti. Proje Barış Pınarı Harekatı ile terörle mücadeleye medya alanında destek vermek amacıyla düzenlendi.

Manisa'da terörle mücadele konferansı

15/19 Kasım tarihleri arasında Manisa'da başlayıp Ankara'da tamamlanacak olan Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya isimli projesinin amaç ve gündemini oluşturan konferans Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleşti. Konferansın konuşmacıları Güvenlik ve Terör Uzmanı Dr. İmbat Muğlu, Yazar Ümmühani Moroğlu olurken 24. Dönem Manisa Milletvekili ve TDED Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş, 23. Dönem Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Manisa Büyükşehir Belediyesi İdari ve Maliİşler Müdürü Hasan Torun, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Musa Dirik, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kavas, Avrupa Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Adnan Fişenk, Anadolu Gençlik Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin Eroğlu katılımlarıyla destek verdi.

Ünlü sunucu Yılmaz Ünsal'ın açılış konuşmasından sonra söz alan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Başkanı ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen terörün insanlık suçu olduğunu belirtti. Özen terörü önleme noktasında yürütülen çalışmalara destek verme faaliyetleri kapsamında projeyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Özen'ın arkasından söz alan 24. Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş, “Terörle mücadele kolay olmayacak ama kararlılıkla mücadele başarı getirecektir. Terör örgütü şu anda tam bir dağınıklık içindedir. Ne yapacağını şaşırmış durumdadır. Terör örgütüne katılan gençlerin sayısı yok denecek kadar azalmıştır. Bu konu çok önemli ve hayati bir konudur” dedi. Yurttaş'ın konuşmasının ardından ise konuşma yapan Küresel Gazeteciler Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, son terörist kalıncaya kadar terörle mücadele edilmesi gerektiğini ve bu manada düzenlenen programın son derece önemli olduğunu belirterek DGYD Başkanı Hakan Özen'e çaba ve girişimlerinden dolayı teşekkür etti. Küresel Gazeteciler Konseyi'nin kuruluş amaç ve ilkeleri hakkında da bilgilendirmede bulunan Dim terörle mücadele konusunda da basına önemli sorumluluk ve görevler düştüğüne vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Sosyal medya konusunda bilgilendirmede bulunan Sosyal Medya İletişim Uzmanı Ümmühani Moroğlu sosyal medyadaki algı yönetimine ve yanıltma yöntemlerine karşı dikkatli olunmasının üzerinde durdu.

Moroğlu'nun konuşmasının ardından Güvenlik ve Terör Uzmanı İmbat Muğlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Suriye sınırında devam eden terörle mücadele alanındaki operasyonlarına destek vermenin öncelikle bir vatandaşlık görevi olduğunu belirtti. Muğlu, PKK ve FETÖ terör örgütlerinin iş birliğini, yurtiçinde ve sınır ötesinde devam operasyonları,Barış Pınarı Harekâtının son durumunu dile getirerek terörle mücadele konusunda düzenlenen konferansın önemine atıfta bulundu.

Konferansta konuşmaların ardından katılımcılara, konuşmacılara ve destek veren kurum, kuruluş yetkililerine plaketleri takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
Aliyev: Biz hak yolundayız!
Aliyev: Biz hak yolundayız!