Manisa Barosu 10 Kasım'da bin 500 adet Nutuk dağıttı

Manisa Barosu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yılında 'Nutuk okuyoruz' etkinliği düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programda Manisa Baro Başkanı Ali Arslan ve avukatlar, bin 500 adet Nutuk kitabını vatandaşlara dağıttı. Kitabı alan vatandaşlardan bazıları meydanda okurken bazı avukatlar da Nutuk’tan belli sayfaları sesli bir şekilde okudu.

Manisa Barosu 10 Kasım'da bin 500 adet Nutuk dağıttı

Atatürk’ü özlemle, minnetle ve şükranla andıklarını kaydeden Manisa Baro Başkanı Av. Ali Arslan, “Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başarıl bir asker, ileri görüşlü bir devlet, siyaset ve halk adamı olarak koşulları analiz yeteneği, çözüm üretmedeki iradesi, cesareti ve tartışılmaz liderliği ile çağdaş demokratik Türkiyemizin sembolüdür. Milletçe büyük şükran borçlu olduğumuz büyük önderin, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünde belirttiği gibi kurduğu cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacak, bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Büyük önderimiz, yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümüne matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir. Ulusumuzun ışık kaynağı Atamızı gururla, şükranla, saygıyla ve sevgiyle anarken, ilke ve devrimleriyle fikirlerini yaşatacağımıza, ışığıyla yürüyeceğimize söz veriyoruz” diye konuştu.
Bin 500 adet Nutuk kitabı kısa sürede tükenirken bazı vatandaşlar meydanda Nutuk’u okumaya başladı. Bazı avukatlar da Nutuk’tan belli sayfaları yüksek sesle okudu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
G.Manisaspor'da Berkay ile yollar ayrıldı
G.Manisaspor'da Berkay ile yollar ayrıldı
Adı Aşk Filminden Şehit Yakınlarına ve Gazilere Destek
Adı Aşk Filminden Şehit Yakınlarına ve Gazilere Destek