Manisa AGD'den Kudüs Günü açıklaması

Anadolu Gençlik Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin Eroğlu “Kudüs Günü”nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Eroğlu açıklamasında, “Bizler, “Bir yerde zülüm varsa onu elinizle düzeltin, eğer elinizle düzeltme imkanınız yoksa dilinizle düzeltin, eğer buna da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin ancak bu da imanın en zayıf noktasıdır” diyen Efendimiz (s.a.s) ‘in nebevi uyarısını dikkate alarak bu açıklamayı yapıyoruz. Yani bizler elimizle düzeltmeye gücümüz olmadığı için elimizle gerçekleştirecek herhangi bir siyasi gücümüzün olmadığı için bu basın açıklamasını yapıyoruz” ifadesinde bulundu.

Manisa AGD'den Kudüs Günü açıklaması

“Ümmetin Birlik ve Diriliş” günü olmasına dair dualar eşliğinde tertiplediğimiz bir Kudüs Gününüzü tebrik ediyoruz” diyerek açıklamalarına devam eden Anadolu Gençlik Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin Eroğlu, “Ümmetin birliği ve dirilişi için ceht ederken şehit düşen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kudüs denilince dünyada akla gelen en önemli isim Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Irkçı emperyalizmin baş aktörü ABD, bundan takriben 5,5- 6 ay önce Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almış ve bu kararını da 14 Mayıs tarihinde geçekleştirmiştir. Kudüs’ün geleceği her Müslüman’ı kendi evinin, ailesinin, çocuklarının geleceği gibi yakından ilgilendirmektedir ve ilgilendirmelidir” dedi.

“Efendimiz (sas), “Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin” buyurmuşlardır” diyerek sözlerine devam eden Eroğlu, “Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz(sas) henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini bildirmek bu hadisi beyan etmiştir. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahedenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir. Bugün yaptığımız bu basın açıklaması tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

“Kudüs’e sahip çıkmak sadece Kudüs’se sahip çıkmak değildir” diyen Anadolu Gençlik Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin Eroğlu, “ Biz biliyoruz ve tüm kalbimizle inanıyoruz ki çocuk Gazze’de de çocuktur, Cizre’de de çocuktur. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır.

Biz biliyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak müslüman ya da değil tüm mazlumlarım dertleriyle dertlenmektir. Bugün burada ve tüm illerde eş zamanlı yaptığımız basın açıklamasıyla tüm dünyaya terör örgütü İsrail’e “çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini” bir kez daha haykırmış oluyoruz. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Allah yaptığımız çalışmaları hayırlara vesile kılsın. Özgür Kudüs, özgür Mescid-i Aksa’da buluşmak temennisi ile…” diye ifadede bulundu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
Manisa Barosu çocukları dinledi
Manisa Barosu çocukları dinledi