Advert
Advert

Köprübaşı Belediyesi’nden Çanakkaleli Gazetecilere Teşekkür Belgesi

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği tarafından düzenlenen “Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesi” kapsamında Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri (TADDEF) işbirliği, Köprübaşı Belediye Başkanlığı sponsorluğunda Manisa’dan Çanakkale’ye giderek Gelibolu Tarihi Şehitliği’ni ziyaret eden Azerbaycanlı konuklara ve onlara Türkiye’den eşlik eden heyete Çanakkale basınının da ilgisi büyük oldu. Gösterdikleri ilgi ve yaptıkları haberlerden dolayı Çanakkaleli basın mensuplarına Köprübaşı Belediye Meclis Üyesi Ricay Özen, çok istemesine rağmen yoğun programından dolayı geziye katılamayan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen adına teşekkür belgesi verdi.

Köprübaşı Belediyesi’nden Çanakkaleli Gazetecilere Teşekkür Belgesi

Gerçekleşen Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesi ve Çanakkale Şehitlik ziyareti ile ilgili açıklamada bulunan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Soyumuz, tarihimiz, dilimiz, dinimiz, kültürümüz aynı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizle proje kapsamında bir araya geldik ve kardeşliğimizi daha da ileri götürdük. Basının görevi sadece haber yapmak değil. Basın 4. Kuvvet olarak aynı zamanda sosyal ve toplumsal duyarlılık göstererek kamuoyuna mesaj ve yön verme görevini de yerine getirmelidir. Özellikle yaşadığımız son süreçte Türkiye – Azerbaycan kardeşliği daha da önem kazanmış olup Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak bu konuya ve ehemmiyete katkı koyduğumuz için bahtiyarlık duyuyor, Azerbaycanlı konuklarımızla bizlerin Çanakkale’ye gelerek bu tarihi anları yaşamamıza ve Şehitliği ziyaret etmemize büyük destek veren Köprübaşı Belediye Başkanı Sayın Zafer Mergen’e teşekkür ediyoruz.  Türkiye ve Azerbaycan halkları iki devlet, tek milletin çocukları olarak sadece Çanakkale’de değil Kurtuluş Savaşı mücadelesinde, Sakarya önlerindeki Türkiye’nin tarih ve talihinin değiştiği kutlu zaferde ve 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde Türkiye ve Türk Dünyası üzerindeki kirli oyunlara, saldırılara birlikte karşı koyma kararlılığını ve kahramanlığını gösterdi. Mehmet Emin Resulzade’nin söylediği gibi Allah’ın izniyle Türk’ün ve Türk Dünyası’nın yükselen bu şanlı bayrağı asla bir daha yere inmeyecek. Türkiye güçlü oldukça Türk Dünyası ve birlikteliği daima güçlü olmaya devam edecek” diye konuştu.

Azerbaycan Gazi Kadınlar Derneği Başkanı Rada Abbas, “Bizim ekip Türkiye'de ilk kez bulunuyorlar. Çok büyük bir memnuniyet ve coşku içinde anlatılamaz duygular yaşıyoruz. Biz, Türkmen Obasında Mehmetçik ve Metehan Marşlarıyla olan ilk karşılamayı anılarımızda hiçbir zaman unutmayacağız. Çok değerli bir karşılama oldu. Bugün de Çanakkale'de geldik. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ile Çanakkale Savaşları'ndan kalan eserlerin sergilendiği harika bir müze. 'Bir Millet, İki Devlet' projesi çok büyük ses getirdi. Azerbaycan'dan şehit ve gazi çocukları Gaziler Günü nedeniyle Türkiye'ye davet edildi. Çanakkale Gezisi'nde çocuklar şehitlikleri gezerek çok büyük his ve yoğun duygular yaşadı. Biz projeye destek veren Türk devletine ve yetkililere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Köprübaşı Belediye Meclis Üyesi Ricay Özen’de Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesini düzenleyen Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen’i kutlayarak Azerbaycanlı Şehit ve Gazi çocukları ile basın mensuplarını Türkiye’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Kardeş millet, bağımsız devlet" vurgusu
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı