Hukukçu Şair Rona Azerbaycanlı kadın Milletvekiline kitaplarını hediye etti

Türk Dünyası’nın önemli şairleri Bahtiyar Vahabzade ve Abdurrahim Karakoç’un eserlerinin seslendirildiği geceye davetli olarak Manisa’ya gelen Azerbaycan Milli Meclisi’nin kadın Milletvekili Ganire Paşayeva duruşu ve söylemleriyle büyük taktir toplarken Manisalı Yazar Ümit Rona bir kitapsever olan Paşayeva’ya kitaplarını hediye etti. Rona’nın kitaplarını Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva’yı imzalayıp verdiği esnada Şairin yakın arkadaşı olan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’da bulundu.

Hukukçu Şair Rona Azerbaycanlı kadın Milletvekiline kitaplarını hediye etti

Manisa’da Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi tarafından düzenlenen Türk Dünyasında İz Bırakanlar Bahtiyar Vahabzade - Abdurrahim Karakoç Şiir ve Türküleri Gecesi’ne davetli olarak katılan bir kitapsever olan Azerbaycan Milli Meclisi’nin kadın Milletvekili Ganire Paşayeva’ya Manisalı Yazar Ümit Rona kitaplarını hediye etti. Rona’nın yürüttüğü edebiyat çalışmalarını bundan böyle yakından takip edeceğini kaydeden Paşayeva’ya kendisine takdim edilen kitaplardan dolayı teşekkür etti.

Asıl mesleği Ağır Ceza Avukatlığı olan Manisalı Şair Ümit Rona’nın şu ana yayımlanmış 3 kitabı bulunuyor. İlk kitabı Mecazi Gölgeler ile edebiyat dünyasına adım atan Rona ardından Aşk Nevbahar Olur son olarak ta Metruk kitaplarıyla kitapseverlerle buluştu.

 "Okuyan düşünen insanlara ihtiyacımız var" diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ise, "Manisalı hukukçu şair Ümit Rona dostumuz okuyan ama aynı zamanda yazan saygıdeğer bir şahsiyet. Bugünde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak düzenlediğimiz programdan dolayı Azerbaycan'dan gelen konuk Milletvekili arkadaşımız Ganire Paşayeva hanımefendiye kitaplarını imzalayarak takdim etti. Bizim okuyan, düşünen ve yazan insanlara insanlara ihtiyacımız var. Biz niye Kemal Tahir'i bilmeyiz? Niye Peyami Safa'yı, Halit Ziya Uşaklıgil'i bilmeyiz? Biz Yahya Kemal'i “Süleymaniye'de Bayram Sabahı”nı niye bilmeyiz? Onun için Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi var. Ellerimizden kitap eksik olmasın. Hayata ön yargılarla bakmayalım. Onun için sağında solunda tüm eserlerini okumaya gayret göstermemiz gerekiyor. Süzgeçten geçirip sentez yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehzadeler’in ücretsiz İngilizce kursu kayıtları başladı
Şehzadeler’in ücretsiz İngilizce kursu kayıtları başladı
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya