Gezici Kütüphane araçları Anadolu yollarında

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında sayısı artırılan gezici kütüphane araçları Anadolu yollarında olacak, kitapla tanışmayan köy kalmayacak. Bilindiği üzere Manisa'ya tahsis edilen Gezici Kütüphane aracı 3 bin kitabıyla Manisa'nın köy ve mahallelerinde gitmedik yer bırakmamak üzere hizmet vermeye devam ediyor.

Gezici Kütüphane araçları Anadolu yollarında
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında sayısı artırılan gezici kütüphane araçları bugün Anadolu yollarında olacak.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaner ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, "Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler" temasıyla gerçekleştirilecek 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri, Milli Kütüphane'de düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak. Bu kapsamda, 54. Kütüphaneler Haftası'nda 44 gezici kütüphane aracına eklenen 10 yeni araç bugün Anadolu yollarına çıkacak.
 
'Anadolu'nun her köşesine kitap'
 
"İnsan kütüphaneye gidemiyorsa, kütüphane insanın ayağına gelir" ilkesiyle hizmete sunulan yeni araçlar, 28 Mart yani bugün, 11:30'da Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü bahçesinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da katılacağı törenle İl Halk Kütüphanelerine teslim edilecek.
 
Araçlar Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Bingöl, Çanakkale, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin, Yalova'da da vatandaşların kullanımına sunulacak.
 
Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca paneller, belgesel gösterimleri, konferanslar ve yarışmalar gerçekleştirilecek, sıra dışı okurlar ile yıl boyunca en çok kitap okuyan okuyucular ödüllendirilecek.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek