Dualar Afrin kahramanlarına

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin Bölgesinin teröristlerden temizlemek üzere başlatılan Zeytin Dalı Operasyonuna katılan Mehmetçik için Manisa’da Cuma Namazı öncesi Fetih Suresi okunarak dualar edildi. Manisa esnafı da şehitlerin ruhları ve operasyona katılan Türk askerine destek olmak için vatandaşlara sıcak Hatuniye camii'nde çorba ikramında bulundu.

Dualar Afrin kahramanlarına

Suriye’nin Afrin Bölgesinin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonuna Manisa’dan Cuma Namazı öncesi okunan Fetih Suresi ve dualarla destek geldi. Manisa esnafı da camiye gelen vatandaşlara şehitlerin ruhları ve Türk Ordusunun zaferle dönmesi için sıcak çorba hayrında bulundu.
Manisa esnafı adına konuşan Serkan Özşen, “Ordumuzun sağ salim gidip zaferle dönmesi için Manisa esnafı olarak ordumuza dua etmek için bugün buradayız. Çorba dağıtmamızın sebebi de Çanakkale ruhunu hatırlatmak ve ne kadar önemli olduğunu vurgulamak içindir. Katılan herkesten Allah razı olsun. Hep beraber dua edeceğiz. İki ayrı noktada bin 500 kişilik çorba dağıtımı gerçekleştireceğiz. Sağ olsun esnafımız, valimiz, büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, müftümüz, komutanlarımız herkes bu işe destek oldu. Herkesin bu işte hakkı var. İnşallah ordumuz sağ salim gitsin gelsin” dedi.
Hatuniye Camii’nde Cuma namazı öncesinde 2 noktada gerçekleştirilen çorba dağıtımının ardından Afrin’e yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nda zaferle dönülmesi için Fetih Suresi okunurken, şehit olan, yaralanan ve tedavileri devam eden askerler için de dualar edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz