DGYD'den Bakan Çavuşoğlu'na Manisa Mesir Macunu ikramı

Alanya DİM Medya Grubun 51. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine katılan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, eşi Nuran Özen,Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özbaş, Muhterem Çakır Şehzadeler Belediyesi'nin katkılarıyla Manisa'nın sembolü Mesir macunundan oluşan mesir paketini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanvekili Mehmet Ali Dim'e ve seçkin konuklara hediye etti. Alanya'da da Manisa'nın tanıtımını yaparak adını bir kez daha duyurdu.

DGYD'den Bakan Çavuşoğlu'na Manisa Mesir Macunu ikramı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanvekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim'in sahibi olduğu Yeni Alanya Gazetesinin 51'inci, Dim Web TV'nin 1'inci kuruluş yıldönümü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Türk basınının çoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı 48 önemli ismi, Gazeteci Yazar Yavuz Donat ve seçkin konukların katılımıyla kutlandı. Gecede Shaman Grubu ve Neco sahne alırken önemli programa Manisa'yı temsilen katılan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ve eşi Nuran Özen, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özbaş ile Muhterem Çakır Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve birbirinden önemli seçkin konuklara Manisa'nın sembolü Mesir Macunundan imal edilen ürünleri takdim etti.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU; “MANİSA ŞEHZADELERİN ŞEHRİ”

Şehzadeler şehri Manisa'ya selamlarını yollayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mesir paketinden dolayı teşekkür ederek ilk fırsatını bulduğu bir zamanda Manisa'ya geleceğinin mesajını verdi.

TERÖRE KARŞI HASSAS MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin her yerinde yerel medyanın dinamik ve canlı olduğunu gördüğünü dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basının yapmış olduğu tüm yapıcı eleştirilere önem verdiklerini ve bu eleştirilerin bir manada yol gösterici olduğunu kaydederek teröre ve terör destekçilerine karşı taviz vermeyeceklerini vurguladı. Yeni Alanya Gazetesi’nin 51, Alanya’nın yeni nesil kanalı Dim TV'nin 1’inci yıldönümü etkinliklerinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti, "Geçen sene Yeni Alanya Gazetesi’nin 50’inci yıl kutlamasına da katılmıştık. 50 yıl hatta bu sene ile birlikte 51 yıl bir yerel gazeteyi, hele hele bir ilçede sürdürmek kolay bir iş değil. Büyük bir başarı hikayesi. Rahmetli Arıkan Yılmaz Dim’i de bu vesileyle saygı ve rahmetle anıyoruz. Özellikle siyasete girdiğimden, bakan olduğumdan bu yana Anadolu'ya gittiğim zaman yerel medya ile tanışırım. Bazen bu, Mehmet Ali Dim’in telefon açmasıyla ya da yönlendirmesiyle oluyor. Ancak genel manada çok ilgi gösteriyorlar. Türkiye'nin her yerinde yerel medyanın çok dinamik, canlı ve başarılı olduğunu görüyoruz. Bizi eleştirsin veya eleştirmesin, fark etmez. Medyanın görevi zaten eleştirmektir. Mehmet Ali Dim de bizim dostumuz ama o da eleştirebilir. Hizmetlerimizle ilgili veya farklı konularla ilgili. Esasen özgür medya bu demektir. Devletin hassas olduğu konu, terördür. Teröre kucak açan kim olursa olsun, o özgürlükten yararlanamaz. Terörden çok çektik, kayıplar verdik ama mücadele ettik. Kahramanlarımız sayesinde içeride temizledik, sınırda da mücadelemizi veriyoruz” diye konuştu. Son dönemde yükselen kağıt fiyatları ve bu yüzden bazı gazetelerin kapanmasıyla ilgili de konuşan Bakan Çavuşoğlu "Arkadaşlarımızla gerekli çalışmaları yapıyoruz. Anadolu medyasına gereken desteği vererek yaşatacağız."

BAŞKAN DİM ANADOLU BASININ SORUNLARINI GÜNDEME TAŞIDI

Konuşmasına, kendilerini asla yalnız bırakmayan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederek başlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim, kendisini medya patronu olarak görmediğini, 37 yıllık gazeteci olduğunu, hala ilk günkü heyecanla sahada haber yaptığını söyledi. Dim "Babam Arıkan Yılmaz Dim’in öncülüğünde başladığımız gazete bugünlere kadar geldi, kolay olmadı, çok yorucu bir yoldu. Beni tanıyan, mesleki anlamda bilen çok insan var. 37 yıldan beri bu işi yapan birisiyim. Kendimi hep gazeteci gibi hissettim, hala elimde telefon canlı yayın yaparım, fotoğraf çekerim, gazeteciliğin emekçisiyim, kendimi patron olarak görmüyorum. O bakımdan Yeni Alanya bugünlere çok emek verilerek geldi. Bugün bu heyecanımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Bugüne gelmemizde çok kişinin emeği var. Hepiniz sağ olun. Türkiye’nin her bir yerinden 40’tan fazla cemiyet başkanımız burada, bakanımızın da burada olmasıyla birlikte değinmek istediğim bazı şeyler var. Son dönemde dövizin artışı ile birlikte yaşanan bir kriz var, siz de biliyorsunuz. Anadolu medyası 1900’lardan itibaren, hatta Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Atatürk’ün de zaman zaman toplantılar yaptığı, istişarelerde bulunduğu, ‘Şu şekilde haberler yapın, halkı bilinçlendirin’ dediği bir misyonu taşıyor. Anadolu basını bugün çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya. Maalesef her ekonomik kriz döneminde sorunlar hasıl oluyor, biliyorsunuz ki dış güçlerden kaynaklı ciddi bir devalüasyon yaşıyoruz şu anda. Bugünlerde Anadolu medyası yine zora girmiştir. Anadolu medyasının hammaddesi konumunda bulunan kağıt ve mürekkebe ciddi zamlar gelmiştir. Ne yazık ki ülkemizde kağıt ve mürekkep üretilmemektedir. Üretiliyorsa da hammaddeleri dışarıdan gelmektedir. Bu nedenle çok ciddi gider kalemleri oluşmaya başlamıştır. Pek çok medya kuruluşu sayfa azaltmak, maliyetleri kısmak zorunda kalmışlardır. Tabi ki bakanımızın konusu değil ama bize aracılık ederse, Anadolu medyasının en azından gazete kağıdına, kalıbına ve mürekkebine, yurtdışından getirdiğimiz malzemelerine devletimiz sübvanse imkanı tanıyabilirse çok önemli bir destek olacaktır. Düşük bir KDV ödüyoruz, Gümrük Vergisi ödemiyoruz ancak daha önce tonunu 450 Dolar’a aldığımız kağıdı şu anda 800 Dolar’a bize satıyorlar. Dövizde zaten kur artışı var, bir de döviz bazında zam yapıyorlar. Bu kriz çözülene kadar Anadolu basınının yaşatılması için bir çözüm bulmak zorundayız. Bu anlamda bakanımızdan bunu istirham ediyoruz. Gazete kağıdına basılı habercilik anlayışı yavaş yavaş geride kalıyor. Anadolu basınında da kağıdı bırakıp dijital medyaya geçiş noktasında hazırlık yapan pek çok kuruluş var. Ancak dijital de olsa maliyetleri çok yüksek. Bu anlamda bazı destekler gerekiyor. Bir paket hazırlanabilir, Anadolu medyasını biraz daha rahatlatacak çalışmalar yapılabilir" dedi.

ÖZEN; MEHMET ALİ DİM VE EKİBİNİ KUTLUYORUM

DİM Medya Grubun kuruluşunun 51. yıldönümü etkinlikleri çervevesinde Alanya'da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ise konuşmasında Anadolu basınının zor bir süreçten geçtiğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü, “Doların beklenmedik aşırı yükselişi ve özellikle ABD'nin olmak üzere dış güçlerin manipülasyonlarıyla Anadolu basını her zamankinden daha zor bir süreci geçiriyor. Bu zor süreçte Yeni Alanya Gazetesinin 51. yıldönümünü ve DİM Web TV'nin 1. Kuruluş Yıldönümünü Sayın Dışişleri Bakanımızın, yavru vatan Kıbrıs'ın Turizm ve Çevre Bakanı ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Üyesi Cemiyet Başkanlarının ve diğer basın mensupları ile seçkin konukların katılımlarıyla kutladık. Herşeye rağmen bizleri bir araya getiren Sayın Mehmet Ali Dim Başkanımız başta olmak üzere DİM ailesini ve DİM Medya Grubunun fedakar ve cefakar basın emekçilerini candan kutluyor, teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik sürdükçe ister bizler cemiyetlerimizde ister büyük ailemiz Türkiye Gazeteciler Federasyonu çatısı altında çok daha büyük işler başarmaya devam edeceğiz.”


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek