DGYD Başkanı Özen’den çarpıcı yeni yıl mesajı

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen yeni yıl nedeniyle açıklamada bulundu. Özen mesajında, “Türkiye’de ve tüm Dünya’da yaşanan acı ve üzücü olayların geride kalması dileğiyle başta basın mensupları olmak üzere tüm insanlığın 2018 yılını en içten dileklerimizle kutluyorum” dedi.

DGYD Başkanı Özen’den çarpıcı yeni yıl mesajı

İnsanların birbirini farklılıklarından dolayı ötekileştirmediği, kamplaşmanın olmadığı, hoşgörü, huzur ve saygının hakim olduğu yeni bir yıla girme özleminde olunduğunu kaydeden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Ümit ediyorum ki 2018 yılı ayrışmaların, kamplaşmaların son bulduğu barış ve kardeşliğin ise hakim olduğu bir yıl olur. Gerek içeride beslenen hain örgütler, gerekse bunları besleyen dış mihraklar, ülkemizi bölüp parçalamak niyetinde olanlara karşı ve terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam etmesinde Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Dünyada çok enteresan gelişmeler yaşanıyor ve bunları ibretle izliyoruz. Bu açıdan baktığımızda birbirimizle daha iyi kenetlenerek bunu dünyadaki bütün dost ve düşmanlarımıza göstermeliyiz. Elbette bunun yolu da birbirimizi daha iyi anlamaktan, hoşgörüden ve saygıdan geçiyor” dedi.

Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynamak isteyen dış egemen emperyalist güçlere ve onların işbirlikçilerine hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın hukuk çerçevesinde en ağır cezanın verilmesinden yana olduklarını kaydeden Özen, “Ancak ülkemizin bakasını savunurken, bölünmez bütünlüğünden yana tavrını ve düşüncesini ortaya koyarken sadece farklı görüş ve düşüncelere sahip olmasından dolayı da hiçbir Aydın’ın Gazeteci, Sanatçı ve Akademisyenin de cezalandırılmamasından ve özgürlüklerine kavuşmasından da yanayız. Bu konuda yargı süreci devam eden ve hain terör örgütüne hiçbir şekilde kalemşörlük etmemiş Gazeteci ve Yazarların da serbest bırakıldığı, basının önündeki tüm engellerin kalktığı, düşüncelerin özgürce ifade edilebildiği, hukukun üstünlüğünün, barışın ve kardeşliğin hakim olduğu, demokrasi ve laikliği aşındıran uygulamaların son verilmesi temennisiyle 2018’in öncelikle barış, huzur, sağlık, mutluluk ve tam demokrasi getirmesini diliyorum” ifadesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi