DGYD Başkanı Özen; Manisa Aile ve Sosyal Politikaların başarısı tesadüf değil

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan’ı ziyaret ederek sosyal politikalar, toplumsal duyarlılık konusunda gösterdikleri hassasiyet, duyarlılık ve başarıdan dolayı teşekkür etti. Özen yaptığı ziyarette Manisa’nın 81 ilde gerçekleşen koruyucu aile çalışmalarını inceleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayınlanan listede nüfusa oranla en çok koruyucu aileye sahip olan üçüncü il olduğunu belirterek bu başarının tesadüf olmadığını kaydetti.

DGYD Başkanı Özen; Manisa Aile ve Sosyal Politikaların başarısı tesadüf değil

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen’i makamında konuk eden Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan bir çocuğun olabileceği en iyi ortamın aile ortamı olduğunu kaydetti. Müdür Murat Konan, “Manisa da medya, Sivil Toplum Kuruluşları ve İl Valiliği ile çalışma yaptık. Sağolsun aileler ve vatandaşlarımız bu çalışmaya ilgi gösterdiler. Özellikle koruyucu aile başta olmak üzere yaptığımız çalışmalarda elde edilen başarıyı hep beraber elde ettik” diye konuştu.

Son zamanlarda yürüttükleri çalışmalar hakkında da değerlendirmede bulunan Müdür Murat Konan, 25 Kasım Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Günü çerçevesinde Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği işbirliğiyle, halkı kadınve çocuğa yönelik şiddete karşı bilgilendirmek için stant açtıklarını kaydetti. Konan, şiddet gören kadınları tekrar topluma kazandırmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, "Şiddet gören kadınlarımızın korkularını yenerek tekrar topluma kazandırılması gerekir. Bunu İŞKUR vasıtasıyla, yada meslek edindirme kurslarıyla yapıyoruz. 10 aylık zaman içerisinde toplam 40 şiddet mağduru kadınımızı çeşitli işlere yerleştirerek istihdamlarını sağladık. Böylece 40 kadınımız topluma tekrar kazandırılmış oldu" diye konuştu.

Şehit Yakınları ve Gazi işlemlerinin de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Özen, Müdür Murat Konan’a, mezuniyet şartı aranmaksızın 2017 torba yasa kapsamında Gazilere memuriyet hakkının tanındığını ve halihazırda çalışan Gazilerin yine memur ünvanlı kadrolara atanmasının sevindirici olduğunu kaydederek aynı hakkın Şehit Yakınlarına da tanınması konusunda Şehit Yakınları ailelerinden kendilerine ulaşan taleplerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ulaştırılmasını istedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi