Bu Gece Bu Etkinlik Kaçmaz

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi tarafından düzenlenen kültürel ve sanatsal etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi tarafından düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TİKA, Kredi Yurtlar Kurumu, Şehzadeler Belediyesi, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği’nin katkı sunduğu gecede 21 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Türk Dünyası’nın iki önemli Şairi Bahtiyar Vahabzade – Abdurrahim Karakoç şiirleri ve türküleri okunacak.

Bu Gece Bu Etkinlik Kaçmaz

AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye - Azerbaycan TBMM Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, önceki ve bu dönemin Milletvekilleri ile çok sayıda konuğun katılımıyla TDED Manisa Şubesi tarafından 21 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da Türk Dünyası’nda iz bırakanlar Bahtiyar Vahabzade – Abdurrahim Karakoç şiirleri ve türküleri gecesi düzenlendiğini ifade ederek tüm Manisalıları etkinliğe davet etti.

“Bahtiyar Vahabzade ve Abdurrahim Karakoç Türk Dünyasının en büyük iki şairi Azerbaycan – Türkiye Tek Millet İki Devlet olarak aynı tarihi, kültürü paylaşan devletler. Her iki şairin de şiirleri ve türküleri okunacak” diyen Özdağ, Azerbaycan’dan 20 ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 20 sanatçı Vahabzade ve Karakoç’un eserlerini seslendirecekler. Geceye Nizam Nizamoğlu ve Bahtiyar Vahabzade’nin oğlu Azer geliyor. Abdurrahim Karakoç’un çocukları da 21 Ekim Cumartesi günü aramızda olacaklar. Aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş bey, Azerbaycan – Türkiye TBMM Dostluk Grubu Başkanı Adana Milletvekilimiz Necdet Ünüvar bey, Milletvekili arkadaşlarımız’la Manisa dışından konuklarımız aramızda olacaklar. Biz tüm Manisalıları o gece aramızda görmek istiyoruz. Düzenlenen programı TRT ve Azerbaycan kanalları canlı olarak yayınlayacak. Bizim mahalli ve bölgesel televizyon kanallarımız yani Kanal 58, ETV, Manisa Medya gibi TV kanalları geceyi kayıt altına aldıktan sonra dönüşümlü olarak belirli periyotlarla yine yayınlayacaklar. Gazeteler, radyo kanalları haber yapacaklar. Her gün siyaset konuşmak yerine kültürü, musikiyi, şiir ve edebiyat, sanat, tarih konuşmanın bizleri daha güzel yerlere getireceğine inanıyorum” diye konuştu.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi