Bu Gazetenin çalışanları da sahibi de Gazeteci olacak

2017 yılının son toplantısında bir araya gelen Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Yönetimi ve Üyeleri 2018 yılı hedefleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Kuruldukları tarihten u yana kadar geçen süre içerisinde çok önemli ve başarılı projelere imza attıklarını kaydeden Dernek Başkanı Hakan Özen derneğin hedefleri arasında bir Gazete’nin de yer aldığını dile getirerek, “10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ etkinliklerine katılacak ve 21 Ocak tarihinde düzenlenecek olan ve bizim de destek verdiğimiz Şehit Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'yu anma programını gerçekleştireceğiz. Dernek çalışmalarımızı duyurmak, güncel haber ve gelişmeleri Manisalılara aktarmak amacıyla çok yakın bir zamanda Demokrat Haber Gazetesini yayın hayatına kazandıracağız" diye konuştu.

Bu Gazetenin çalışanları da sahibi de Gazeteci olacak

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) 2017 yılının son toplantısını Manisa merkezde hizmet veren Optimus Cafe'de gerçekleştirdi. Toplantıya yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra dernek üyeleri ile ilçe temsilcileri de katıldı. 2017 yılını geride sağlıklı ve başarılı bir şekilde geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Dernek Başkanı Hakan Özen, “Her geçen gün üye sayımızı arttırarak derneğimizin ne kadar kararlı ve doğru yolda olduğunu da hep birlikte görüyoruz. Aramıza yeni katılan üyelerimizden birisi de bilgi, birikim ve tecrübesine inandığımız Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı aynı zamanda Ulusal Ajans Haber Sitesi Köşe Yazarı olan Sayın Ali Bankoğlu. Kendisine ve aramıza yeni katılan diğer arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. İlçelerde ve Manisa dışındaki diğer illerde de teşkilatlanmamızı sürdürüyoruz. Gazeteci Alaettin Yakın’ın Kula ilçe temsilciliğine atanmasının ardından, bu ayki toplantıda Akhisar ilçe temsilciliğine Gazeteci Erhan Çelik'in ataması da gerçekleştirildi. En son yaptığımız görüşmeyle de Sarıgöl İlçe Temsilciliğine yine Gazeteci bir arkadaşımız olan Mustafa Sarıgöl’ün getirilmesine karar verdik. 2018 Ocak ayında ilk yapacağımız toplantıda da Sarıgöl İlçe Temsilcimizi atamış olacağız. Hedefimiz Manisa'nın 17 ilçenin 17'sinde temsilcilik açarak sağlıklı, ilkeli ve sağlam bir sivil toplum kuruluşu örgütlenmesini sağlamak” diye konuştu.

İnsan hayatındaki en büyük engelin sevgisizlik, hoşgörüsüzlük ve iletişimsizlik olduğunu belirten Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, “Önemli olan tüm engelleri el ele, yürek yüreğe vererek hep birlikte aşmak. İnsanca yaşama gayreti içerisinde olan engelli vatandaşlarımız arasında gazetecilik mesleğini en başarılı şekilde icra eden meslektaşlarımız da mevcut. Hedeflerimizden biri de bu basın mensubu kardeşlerimizi bir araya getirerek Manisa’da Engelsiz Gazeteciler Şura’sı düzenlemek. Genellikle bedensel engelli olan bu meslektaşlarımızın talep ve sorunlarını yine yapacağımız Şura’da gerekli mercilere iletmek. Bundan önce düzenlediğimiz Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesi kapsamında Azerbaycan’dan Şehit ve Gazi çocukları ile basın mensubu Azerbaycan Türkü kardeşlerimizi Türkiye’ye getirterek düzenlemiştik. Şehitliklerimizi ziyaret etmiş, tarihi, kültürel ve sosyal ziyaretler gerçekleştirerek birbirimize olan kardeşlik duygularımızla başarılı bir projeyi icra etmiştik. Şimdide yine bir başka projeyle Türkiye genelindeki engelli basın mensubu meslektaşlarımızı Manisa’da ki basın mensuplarıyla buluşturacak. Hep birlikte birlik, beraberlik, kardeşlik mesajlarımızı verecek, talep ve sorunlarımızı dile getireceğiz. Projemizin tarihi şu an için netleşmedi ama çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kardeşlik, birlik ve beraberlik havasının hakim olduğu toplantıda ayrıca Derneğe gelir getirmek düşüncesiyle Baran Yaman’ın aldığı Milli Piyango bileti Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen’e takdim edildi. Yaman’a duygu ve düşüncesinden dolayı teşekkür eden Özen, “Biz ne kendimizi gösterme ne de birilerinin arka bahçesi olma hevesindeyiz. Şunu herkes iyi bilsin ki biz tüm derneğimizin mensuplarıyla büyük bir aileyiz. Bu birlikteliğin de bozulmasına ya da sekteye uğramasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi