Bayraktutar, "Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan itibar suikastları kabul edilemez"

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Yayımlanan açıklamada; "Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan itibar suikastleri kabul edilemez. Bazı basın yayın organlarında Kız çocuklarının erken yaşta evlenmesi hususunda Diyanet İşleri Başkanlığının Terimler sözlüğünde bulunan açıklamalarını çarpıtarak farklı göstermek kabul edilemez bir itibar suikastidir" diye belirtti.

Bayraktutar,

Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımlayan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; Çocuk yaşta evliliklerin her zaman karşısında duran Diyanet İşleri Başkanlığını her defasında yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için bazı odaklar  hınca hınç bir  gayret içerisine girmiştir.
Yapılan bütün eğitim seminerlerinde ,öncelikli hususun erken yaşta evliliklerin önünün kesmek olduğu kamu oyunun bilgisindedir.
Başkanlığın Terimler sözcüğünde açıkladığı husus, kişinin biyolojik gelişiminin iklim şartları açısından da göz önünde bulundurarak, dini sorumlulukların çocuklarda hangi yaşlarda başlayabileceğini tespit etmek için İslam bilginlerinin  görüşlerine yer verilmesidir.
Bu ifadeler çocuk yaşta evlenebilmenin  şartı değildir. Kısaca kız çocukları 9 yaşında evlendirile bilir iddiası yapılmamaktadır. 
Her zaman olduğu gibi dinden ve diyanetten rahatsız olanların, yüce dinimizi, diyanetimizi, küçümsemek için ortaya koydukları pervasızca saldırılardan başka bir şey değildir.
Yapılan tanımlamayı itibarsızlaştırıcı bir algı suikastine çevirmek akla ziyan bir davranıştır. 

Çok kısa bir  süre önce, yüce meclisimiz tarafından alınan, başkanlığımızın görüşüne de başvurulan  resmi nikah kararı, çocuk yaşta evliliklerin önünü kesmeye yöneliktir.
Fakat Diyanet İşleri Başkanlığı için her zaman pusuda bekleyen, dine ve diyanete nasıl zarar verebilirim sorularıyla kafaları bulandıranlar yine hezimete uğrayacaktır. 
Çünkü toplumun genel kabulü haline gelmiş olan hususları, doğmalara çevirme anlayışı bu sefer de tutmayacaktır.

Başkanlığımız ve bütün din görevlileri erken yaşta evliliğin her zaman karşısında durmuş, durmaya da devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber: Hasret Dilek Diler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor