Baybatur, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, basın mensuplarının zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Baybatur, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Medya teknolojilerindeki hızlı gelişmenin, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişlettiğine işaret eden Baybatur, doğru ve tarafsız habercilik anlayışının her zamankinden daha da önemli hale geldiğini vurguladı. Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin; insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içerdiğini belirten Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

"Ülke yönetimiyle milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız demokrasinin ve cumhuriyetimizin kökleşmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir unsur olan basın için; doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi temel kurallar yol gösterici değerlerdir. Kamu yararını gözeterek insanların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Öyle ki; tarihimizde eşi görülmemiş bir ihanetle devletimizin bekasına, milletimizin istiklal ve istikbaline 15 Temmuz darbe girişimiyle kast eden hain odaklara karşı güvenlik güçlerimizin kahramanca karşı koyuşu ve milletimizin dik duruşu yanında basın kuruluşlarımızın demokrasiden yana tavır takınmaları bu hainlerin akamete uğratılmasında büyük rol oynamıştır. Basın mensuplarının haklarının korunması, çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkanlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü'nde yazılı ve görsel basınımızın tüm çalışanlarını bir kez daha tebrik ediyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi