Başkan Özen, “Her günümüzü kandil feyzi ve birlikteliğinde geçirmeliyiz”

Miraç Kandili dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, “Miraç Kandili mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesidir. Bu mukaddes geceyi kendimize rehber kabul etmeli ve her günümüzü kandil feyzi ve birlikteliğinde geçirmeliyiz” dedi.

Başkan Özen, “Her günümüzü kandil feyzi ve birlikteliğinde geçirmeliyiz”

Türk ve Müslüman Dünya’nın zor bir süreçten geçtiğini ve Miraç Gecesinin bunalan ruhlara ve ihmal edilen manevi değerlere yeniden huzura kavuşturma yolunda bir fırsat olduğunu kaydeden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği başkanı Hakan Özen, “Toplumun ve birey olarak kendimizin iç huzura kavuşması, sen ben kavgasının, her türlü ayrımcılığın ve dışlamanın ortadan kalkması, gönül dünyamızda huzura, insani ilişkilerimizde olgunluğa, toplum hayatında barış ve esenliğe erişebilmesi için Kuran’ı doğru bir şekilde anlamalı, anlatmalı, kendimize rehber edinmeli ve hayatımıza tatbik etmeliyiz. Unutmayalım ki, inanç, ahlak ve maneviyat dünyamızın, barış ve huzur içinde birlikte yaşamamızın vazgeçilmez değerlerine işaret eden bu ilahi buyrukları yaşamak ve yaşatmak, bizlere Miraç’ın manevi atmosferini günümüzde hem fert hem de toplu olarak teneffüs etme imkanını sağlayacaktır” diye konuştu.

Manevi gecelerin ve Kandillerin Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu belirten Özen açıklamasına şöyle devam etti, “Bu mübarek gecede yapılacak dualar, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için olmalıdır. Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) şahsında İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları Müslümanlar olarak iyi değerlendirmeliyiz. Hepimizin tövbe, dua ve şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, kaynaşmanın kötülüklerden arınmanın ihlas ile dosdoğru bir şekilde yaşamaya gayret göstermenin fırsat olduğu anlardır. Bu vesileyle mübarek gün ve gecelerin ülkemizde ve dünyada insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor, başta basın mensubu meslektaşlarımız ve saygıdeğer Manisalılar olmak üzere tüm Türk ve Müslüman Dünyası’nın Miraç Kandili’ni en içten dileklerimizle niyaz ediyoruz.”


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı