Başkan Mergen’den Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi’nin 1387. Yıldönümü Mesajı

Yeni yıl ve Mekke’nin Fethi’nin 1387. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen mesajında, “Her yeni yıl; hayata dair yeni bir başlangıçtır. Umutların yeşerdiği, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma beklentilerinin arttığı, geçmiş yılda yaşanan acı ve üzüntülerin bir nebze olsun unutulduğu, ümit ve heyecanla dolu yeni bir yılı karşılayacak olmanın mutluluğudur. Karşılayacak olduğumuz 2018 yılının tüm insanlığa, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini, başarının sürekli olması, sevginin hiç eksik olmaması, mevcut birlik ve beraberlik anlayışının daha da pekişmesine vesile olacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Mergen’den Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi’nin 1387. Yıldönümü Mesajı

"Başta Köprübaşılı ve Manisalı vatandaşlarımız olmak üzere yeni bir yılı daha birlikte karşılıyor olmaktan duyduğum mutluluğu tüm hemşehrilerimle paylaşarak, 2018 yılının sevginin kardeşliğin ve barışın daha da çoğaldığı bir yıl olması diliyorum" diyen Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen sözlerine şöyle devam etti, "Köprübaşı tarımda ve hayvancılıkta tarım ürünlerinin sanayileşmesi gelişmesi, kalkınması, daha yaşanılabilir bir ilçe haline gelmesi için yapılan çalışmalarımız, 2018 yılında da artarak devam edecektir. 2018 yılı için planladığımız yeni yatırım projeleri ile sosyal projelerin kararlılıkla hayata geçirilmesi ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulması için gayret sarf edeceğiz. belediye personellerimizin hızlı etkili az para ile çok iş politikamız ile Hizmetlerimiz vatandaş odaklı, temel hedeflerimiz açıklık, şeffaflık ve verimlilik olacaktır. İlçemiz açısından önümüzdeki yılda hizmetlerimiz halkımızın desteği ile artarak devam edecektir.”

 2018 yılında Köprübaşı ilçesini her yönden daha da ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içinde olacaklarını belirten Başkan Mergen, “İlçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda çalışmalarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.Yeni yılda da en iyi hizmetleri gerçekleştirmeyi kendimize amaç edindiğimizi belirtmek istiyorum. Önümüzdeki çalışma dönemlerinde de İlçemizin sorunlarını çözme ve Manisa'nın yükselen yıldızı olma noktasında el birliği ile yolumuza devam edeceğiz. Her yeni bir yıl; coşkunun, mutluluğun daha bir anlamlandığı, umudun çoğaldığı, yepyeni beklentilerin doğduğu tatlı heyecanların yaşandığı günlerdir. Ülkemizin bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğu terörün yarattığı kaos ortamının can aldığı dönemin sona ermesi, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesi en büyük beklentimizdir. Bu duygularla; Tüm hemşerilerimizin yeni yılı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen açıklamasında ayrıca Mekke’nin fethinin 1387. Yıldönümü olmasına da değinerek mesajına şöyle devam etti, "Mekke-i Mükerreme'nin fethinin 1387. Sene-i devriyesini Âlem-i İslam olarak idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. İslam’ın sancağının altında birleşen ümmetimiz, kurtuluşun vesilesidir. Fetih suresi okunarak, Mekke’nin fethi hâsıl oluyor. Mübarek fethin akabinde, putperestlerin biat ettiği yapılar İsra Suresi’nin 81. Ayet-i kerimesi okunarak devriliyor. Batılların inşa ettiği düzen, Hak‘kın gücüyle derdest ediliyor. Günümüzde, batılların teorilerini imanla tarumar eden ümmetimiz, mazlum beşeriyetin hayır duasıdır. Birlik ve beraberlik normlarımızı perçinleyerek, pekiştirerek muzaffer olacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle, Mekke'nin fethinin 1387. Yılı mübarek olsun."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi