Başkan Mergen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Mergen açıklamasında, “Yarınlarımızı emanet ettiğimiz, görevlerini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimizin sarf ettiği emeğin değeri ölçüsüzdür” dedi.

Başkan Mergen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Güçlü ülke Türkiye hedeflerine, dünyadaki değişime kayıtsız kalmayan, kendini yenileyen, genç nesilleri, şanlı geçmişimizden aldıkları feyizle yarının şartlarına göre hazırlayabilecek öğretmenlerle ulaşacaktır” dedi.

“Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir” diyen Başkan Mergen sözlerine şöyle devam etti, “Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ancak; bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olan öğretmenler, bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir meslek sahipleridir. Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, başarılar diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi