Başkan Mergen Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümünü kutladı

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Emniyet Teşkilatının hem geleneksel değerler içinde toplumsal hukukun asli parçası, hem de çağdaş hukuk devletinin temel omurga yapılarından birisi olduğunu belirten Başkan Mergen, "Türk Polisi, hem yurt içinde hem de yurt dışında terör örgütleri ile yürüttüğü mücadelenin yanı sıra; suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasında üstün bir başarı sağlamış ve bu başarıları halkımızın güven ve takdirlerine mazhar olmuştur" dedi.

Başkan Mergen Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümünü kutladı

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Devletimizin temel unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatı, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin temini, hukukun tesisi ve insan haklarının korunmasına dair görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmektedir. Ülkemizin tüm alanlarda devam eden kalkınma hamlesinin başarıyla yürütülmesinde, polisimizin tüm güvenlik güçlerimizle birlikte temin ettiği huzur ve güven ortamının büyük önemi bulunmaktadır. Polis teşkilatımız, 173 yıllık şanlı mazisi boyunca her zaman ve her şartta vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, ülkemizdeki güven ve huzur ortamının tesis edilmesinde, asayişin sağlanmasında, suç ve suçluyla mücadelede büyük hizmetler yaparak, milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri almış bulunmaktadır” diye konuştu.

"Emniyet mensuplarının mesai mefhumu gözetmeden gösterdikleri özverili çalışmaları sayesinde özellikle asayiş olaylarının aydınlatılması ve uyuşturucu ile mücadelede büyük başarılar elde edilmiştir" diyen Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen sözlerine şöyle devam etti, "Manisa ilimizin ve Köprübaşı ilçemizin de güven ve huzur kenti olmasında gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarını tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm polis teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerinde başarılar, yaşamlarında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Şehit polislerimize Yüce Allah’tan rahmet diler, gazi polislerimize sıhhat, afiyet ve uzun ömürler diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor