Başkan Mergen, "Türk askeri Sarıkamış'ta kahramanlık ve kardeşlik dersi vermiştir"

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Sarıkamış Harekatının 103. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mergen mesajında, "Dondurucu soğuk ve tipi altında şehit olurken bile kol kola giren ve ebediyete bu şekilde yürüyen Mehmetçiğin bu acı destanı bir fedakarlık ve kahramanlık örneği olduğu kadar, birlik ve kardeşlik dersidir" dedi.

Başkan Mergen,

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Sarıkamış Harekatının 103. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında Sarıkamış Şehitlerini andı. Başkan Mergen mesajında, "Tarih sayfalarında vatan, millet ve kutsal tüm değerler adına ölüme doğru yürüyüşün simgesi olarak yer alan Sarıkamış Harekatının 103. yıl dönümünde şanlı 90 bin askerimizin kalplerde yaktığı büyük acı ilk günkü tazeliğini korumaktadır" dedi.

“Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekatı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı, eksi 40 dereceye varan soğukta ve yazlık kıyafetle, ayağındaki çarıkla, aç ve susuz donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır" diyen Başkan Mergen sözlerine şöyle devam etti, "Mehmetçik, Ay Yıldızlı Bayrak inmesin, Ezan susmasın, Müslüman dinini yaşasın diye şehadet şerbetini içti. Bu harekât bizlere Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bunca yıl sonra bugün bile baktığımızda ülkemiz üzerinde haince planlar yapıldığı aşikardır. Ancak bilinmelidir ki, Türk milleti üzerinde oynanan her türlü oyunu bugüne kadar yerle bir etmiştir ve bundan sonra da etmeye devam edecektir. Birinci Dünya Savaşı'nın önemli safhalarından biri olan Sarıkamış Harekatında vatan topraklarını savunma uğruna şehit düşen kahraman Mehmetçikleri ve bu vesileyle bu kutsal vatanın müdafaasında emeği geçmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor