Başkan Mergen, “Mevlid Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Mevlid Kandili nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Mergen mesajında, “Alemlere rahmet olarak gönderilen, dünyayı karanlıktan aydınlığa kavuşturan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v)’in dünyaya gelişlerinin yıldönümünü, 29 Kasım Çarşamba’yı Perşembeye bağlayan gecede tekrar idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Mergen, “Mevlid Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayınlayan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “571 yılında Mekke’de alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) dünya gelişlerinin yıldönümünü tüm İslam alemiyle birlikte tekrar yaşayacağız. Dua ve ibadetlerle geçirilmesi gereken böyle şerefli ve mübarek bir günde, tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin dualarının kabul olmasını dilerim dedi.

“Kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. Tüm İslam alemi olarak Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili gibi çok müstesna bir güne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Başkan Mergen sözlerine şöyle devam etti, “Milletimiz ve bütün İslam âlemi her yıl yeni bir heyecanla, Allah'ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır onun dünya’ya gelişini Mevlit Kandili olarak kutlamaktadır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’nin; tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olması dileklerimle, başta Köprübaşılı ve Manisalı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni kutlar saygılarımı sunarım.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi