Başkan Mergen; “Kadınlar bizi biz yapan mukaddes insanlardır”

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamada bulundu. Mergen yaptığı açıklamasında, “Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan mukaddes, müzeyyen ve muazzez olan çok değerli kadınların bu özel günlerini yürekten kutluyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Mergen; “Kadınlar bizi biz yapan mukaddes insanlardır”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen’in öncülüğünde Meclis üyeleri tarafından Belediye personeline, ilçede görev yapan ve eşrafından kadınlara çiçekler takdim edilerek kadınlar günü kutlandı. Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Kadınlar bizi biz yapan mukaddes, müzeyyen ve muazzez insanlardır “ ifadesinde bulundu.

Kadınların hayatın her alanında daha aktif rol almasını gerektiğini kaydeden Başkan Mergen, " Kadınların toplumsal alandaki başarıları oldukça büyüktür. Bir yerlere getirenler de, desteği verenler de, evde huzuru temin edenler de kadınlarımızdır. Gerek ekonomik hayata gerekse sosyal hayatta kadınların tarifsiz bir şekilde desteği ve varlığı büyüyor. Türkiye sadece yüzde 50 oranında bir erkekle kalkınması mümkün değil. Dünyanın her tarafında başarılı kadınlar olmuştur, iş kadınlarımız olmuştur ve kadınlarımız idarecilikte çok üst sıralara çıkmıştır. Artık bu potansiyeli beraber kullanma zamanı gelmiştir” ifadelerinin kullandı.

Kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerekliliğine vurgu yapan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, "Zaman zaman toplumda şiddete maruz kalan bayanlar görüyoruz ve bu son derece durum karşısında büyük üzüntü duyuyoruz. Şiddeti uygulayan ve destek verenleri de şiddetle kınıyoruz. Bu anlamda Dünya Kadınlar günü bir uyanışın, bir dirilişin bir haykırışın sesidir. Belki bir gün değil her gün anılması gerekir ama bugün bunların anılması ve ülkeye bir mesajın verileceği gündür” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor