Başkan Mergen; “Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak vazgeçilmezimizdir”

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Cumhuriyet yönetiminde egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu kaydederek, “29 Ekim 1923'te Cumhuriyet kurulmuş ve insanlar Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavramıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir ve Türk milletinin yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli de yine Cumhuriyettir. Cumhuriyeti ise demokrasi ile taçlandırmak ise vazgeçilmezimiz olmalıdır” dedi.

Başkan Mergen; “Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak vazgeçilmezimizdir”

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Anadolu Topraklarına yeniden vurulan Türk mührü sonucu, 29 Ekim 1923 günü, Türk Milletinin karakterine ve medeniyet anlayışına uygun olan Cumhuriyet sistemi ilan edilerek, Türk Milletinin yeniden vatan yaptığı bu topraklar da kıyamete kadar kalması sağlanmıştır. Bugün idrak ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük zorluklar, çile, ızdırap ve meşakkat sonucu bizlere emanet edilmiş bu emanetin ilelebet kalması konusunda da tavsiyelerde bulunmuştur” dedi.

“Bundan 94 yıl önce ki Türklüğü ve Türk Milletini Anadolu’dan kovmaya çalışan küresel ve emperyalist güçler bugün de aynı şekilde yerli iş birlikçilerin sayesinde Türk Milletinin ve Cumhuriyetin değerlerini yıpratmak ve ortadan kaldırmak için ellerinden gelen sinsi ve tehlikeli oyunları oynamaktan çekinmemektedirler” diyen Mergen sözlerine şöyle devam etti, “Bu durum karşısında Cumhuriyet tarihinde ilk defa halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı olma özelliğini taşıyan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, güçlü siyasi irade ve kahraman Türk milleti tıpkı 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman ecdadımız gibi bugün de sağduyusu ve sarsılmaz iradesi ile karşı koymakta bu çirkin ve sinsi oyunu oynayanlara ağır bir tokat vurmaktadır. Unutulmamalıdır ki! Bu topraklara vurulan tarih öncesi Türk mührü, kıyamete kadar kalacak, Türkün ve Türk Milletinin azmi karşısında içten ve dıştan plan kurmaya kalkışan şer odakları emellerine ulaşamayacaklardır. Bu topraklar dün Türk’tü bugün de Türk yarın da Türk olarak kalmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yılını kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi