Başkan Mergen, "Çanakkale zaferi eşsiz bir kahramanlık destanıdır"

Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, "Çanakkale Zaferi milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla tarihe altın harflerle kazıdığı, tarihte bir eşi ve benzeri olmayan eşsiz bir kahramanlık destanıdır. İstiklalin ve istikbalin bekası uğruna verilen o şanlı mücadele bugün de bu aziz ve kutsal vatanın evlatları için yol göstermektedir" dedi.

Başkan Mergen,
Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Başkan Mergen mesajında, "Kahraman Mehmetçiklerimiz, Çanakkale’yi geçmek için var güçleriyle yüklenen düşman ordularını bozguna uğratmış, şanlı tarihimizde büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır. Büyük zaferin 103. yılında bu mukaddes toprakları bize vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize de aileleriyle birlikte huzurlu bir yaşam diliyorum” ifadesinde bulundu.
“Aziz ecdadımızın kanıyla, canıyla 103 yıl önce Çanakkale’de vücut bulan ruh, 15 Temmuz’da olduğu gibi ilelebet payidar kalarak, dosta güven, düşmana korku olacaktır” diyen Başkan Mergen sözlerini şöyle sürdürdü, "O tarihten bugüne geldiğimizde 15 Temmuz ve sonrasında Ömer Halisdemir'lerle, Fethi Sekin'lerle bir kez daha vücut bulan Çanakkale ruhu, milletimiz ve vatanımız üzerinden hesap yapanlara unutamayacakları birer ders niteliğindedir. Bu millet, Çanakkale ruhunun bayraktarlığını yapacak Ömerler, Fethiler yetiştirmeye devam edecek, bin yıllar geçse de o kutlu Çanakkale ruhunu her daim yaşatacaktır. Aziz ecdadımızın kanıyla, canıyla 103 yıl önce Çanakkale’de vücut bulan ruh, 15 Temmuz’da olduğu gibi ilelebet payidar kalarak, dosta güven, düşmana korku olacaktır. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek