Başkan Mergen, “Atatürk barışçıl, demokrat ve örnek bir liderdir”

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 79. yıldönümünde yazılı basın açıklamasıyla andı. Başkan Mergen mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında, ulusça saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir" dedi.

Başkan Mergen, “Atatürk barışçıl, demokrat ve örnek bir liderdir”

Büyük Önder Atatürk’ün silah arkadaşları ve ona inanan Türk milletinin ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmediğini, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırdığını kaydeden Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, "Türk Ulusu’nun gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde bulunduğunu kaydeden Başkan Mergen, “Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği hedeflerden uzaklaşmayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan Atatürk ilkelerini ve demokrasiyi sonsuza kadar yaşatacağız” diye konuştu.

Türk Milleti’nin Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını bir kez daha gözden geçirip ne kadar yerine getirip getiremediğini de sorgulaması gerektiğini vurgulayan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Atatürk’ün ‘Gençler; Cumhuriyeti biz kurduk, onu koruyacak ve yaşatacak olan sizlersiniz’ sözü akıllardan çıkmamalı. Bugün bile iç ve dış mihrakların ülkemizi bölme ve parçalama emelleri devam etmektedir. Bu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda dün olduğu gibi bugünde aynı kararlılıkla şehadet şerbeti içen ve içecek olan vatan evlatları vardır ve olacaktır. Bizler Atamızın bize tuttuğu ışık ile onun yolundan yürümeye her zaman devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha, aramızdan ayrılışının 79. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde minnet, şükran duygularıyla eğiliyor, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu