Başkan Mergen 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı

Basın emekçilerinin gerçek bir hizmet anlayışı ile fedakarca çalıştıklarını ve toplum değerlerini, hassasiyetleri önemseyen nitelikte yayınlar yaptığını kaydeden Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, "Haber almak, haberdar olmak, bilgilenmek ne kadar önemli bir durum ise; o haberi doğru vermek, her şart ve koşulda haber yapmak, doğru, tarafsız, güvenilir, etik haberler yapmak da o denli önemlidir. Gazeteci arkadaşlarımızın zor şartlar altında halkımızı bilgilendirmek için fedakarca çalıştıklarının farkındayız. Kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolü çok büyüktür" dedi.

Başkan Mergen 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, "Kamuoyunu bilgilendirmek adına gece gündüz haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler. Her türlü fikrin özgürce tartışılabilmesi ve her düşüncenin kamuoyuna doğru ve tarafsız aktarılmasında en önemli görev basınındır" dedi.
Habercilik, yayıncılık ve medyanın teknolojik değişimlere bağlı olarak hızla gelişen ve dönüşen dünya koşullarında önemli ilerlemeler gösterdiğini kaydeden Başkan Mergen, "Basınımız kendini yenilemekte ve çağa uygun bir yayıncılık anlayışını benimsemektedir. Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için bir kere daha teşekkür ediyor 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum" diye konuştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek