1. Şiir ve Müzik Gecesi yapıldı

Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği’nin düzenlediği 1. Şiir ve Müzik Gecesi Ege Max Restorant’ta yapıldı.

1. Şiir ve Müzik Gecesi yapıldı

Büyük bir katılımın olduğu geceye 24.Dönem Manisa Milletvekili Op.Dr.Muzaffer Yurttaş, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Güven Akça, Türk Ocakları Salihli Şube Başkanı Ersin Aybar, Eski Milli Eğitim Müdürü Adil Açıkgöz, siyasi parti temsilcileri, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

            Gündüz Aydın Başkanlığında, Haluk Tepe, Sevil Dur, Erol Aktaş ve Ünal Uçarçelik’ten oluşan Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği’nin ilk programında açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Gündüz Aydın, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:

            “Derneğimiz yeni yönetimi tanıtımını bu program ile yapmak istedik.  Bu gece burada şiir ve müzik ziyafetimiz olacaktır. Her ay bir program yaparak Salihli’nin kültür ve sanat alanındaki çalışmalarına katkı sağlayacağız. Bilhassa okullarda gençlerimiz ile ilgili önemli projelerimiz olacaktır. Bu projelerle gençlerimizi kültür ve sanat adına geleceğe yetiştireceğiz. Bu geceki programımızda   çocuk ve genç şairlerimiz yanı sıra Salihlili şairleri de dinleme fırsatı bulacağız. Gecemizin onur konuğu Söz yazarı ve Şair Musa Kalkınç olacaktır. Musa Kalkınç iyi bir pasta ustası olmasının yanı sıra 850’den fazla şiiri bestelenmiş bir şairdir. Salihli için 2018 yılının kültür ve sanat yılı olmasını diliyorum.”

            Gecede, 24.Dönem Manisa Milletvekili Op.Dr.Muzaffer Yurttaş Sezai Karakoç’un Mona Roza şiirinin hikayesini anlatarak bu şiiri okudu. Daha sonra kendisine ait bir şiir okuyan Yurttaş, başarı dileklerinde bulundu.

            Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreya Karaoğlu’ndan sonra Salihlili şairler Gülsüm Gülmez, Adil Açıkgöz, Emrah Koçer, Pınar Sude Kurt, Sevil Türedi Dur, Ünal Uçarçelik, Mehmet GirginAyşegül Kılınç, Ulvi Uslu, Alper Kılınç, şiirlerini okudular. Ayrıca düzenlenen yemeğin aşçısı Emrullah Usta kendi yazdığı şiirleri okudu.

            İlkokul Öğrencileri Elif Zeren Gök, Seren Karpuzcu ve Nehir Girgin’in okuduğu şiirler geceye renk kattı. Hüseyin Avni Cem, Zindandan Mehmede Mektup, Yakup Ateş ise Türkiyem isimli şiiri okudu. Ulvi Uslu’nun gitar dinletisinden sonra Fen Bilimleri Müzik Grubu HERMES (Can YEŞİLTEPE,Kadir SARIKAYA,Çağdaş DURMAZ ve Zeynep Ezgi YILDIZ) şarkılarıyla geceye renk kattı. Program sonunda Musa Kalkınç’a onur belgesi, diğer şairlere de teşekkür belgeleri verildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi